Wojenne dziewczyny 4 (51)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Folksdojcz żąda od Jadwigi i Bronki dwa razy wyższego haraczu za milczenie. Nitka wyznaje koleżankom, że Margarethe jest jej daleką krewną. Ewka i Sońka obmyślają plan odbicia matki chłopaka.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Folksdojcz żąda od Jadwigi i Bronki dwa razy wyższego haraczu za milczenie. Kobiety boją się, by nie wydał ukrywającego się w jadłodajni Jasia. Nitka zachowuje się nieswojo. W końcu postanawia wyznać koleżankom, że Margarethe jest jej daleką krewną. Leokadia uznaje, że to powinowactwo można wykorzystać. Każe dziewczynie obserwować ciotkę. Ewka i Sońka obmyślają plan odbicia matki chłopaka z transportu. W czasie akcji bokserowi puszczają nerwy i nieomal zostaje zdemaskowany przez niemieckich żołnierzy. Ewka dochodzi do wniosku, że muszą poprosić kogoś o pomoc. Ryzykują bowiem życie zbyt wielu osób.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...