Wojenne dziewczyny 4 (46)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Konspiratorki wybierają się do jednej z wsi pod Hrubieszowem i z bezpiecznej odległości obserwują, jak Niemcy wyprowadzają ludzi z domów. Nitka i Marysia postanawiają się ujawnić i dać się aresztować.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Ewka, Marysia i Nitka kontynuują misję w okolicach Hrubieszowa. Z samego rana wybierają się do jednej z wsi i z bezpiecznej odległości obserwują, jak Niemcy wyprowadzają ludzi z domów. Nitka i Marysia postanawiają się ujawnić i dać się aresztować. Liczą, że dostaną się do szpitala, w którym pracuje Andrzej. Do tej samej miejscowości udaje się Meier wraz z operatorem. Planuje nagrać tu materiały do propagandowego filmu. Ogrom bestialstwa hitlerowców przeraża nawet jego.

Występują

Twórcy

Ładuję...