Wojenne dziewczyny 4 (40)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Marysia pracuje w szpitalu, w którym Andrzej jest lekarzem. Irka i Ewa mają za zadanie obserwować niemieckie pociągi. Są świadkami, jak Bahnschutz zabija chłopca zbierającego z torów węgiel.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Kolejny rok wojny. Marysia pracuje w hrubieszowskim szpitalu, w którym Andrzej jest lekarzem. Irka i Ewa mają za zadanie obserwować niemieckie pociągi. Są świadkami, jak Bahnschutz zabija chłopca zbierającego z torów węgiel. Dowiadują się, że oprawcą jest Piękny Ernest. Ciąży na nim wyrok za liczne morderstwa. Dziewczyny postanawiają go zlikwidować. W akcji ma uczestniczyć niedawno zaprzysiężona Nitka. Niedoświadczona konspiratorka komplikuje plany koleżanek i wywiązuje się poważna strzelanina. Pięknego Ernesta udaje się zabić, ale dowództwo nie jest zadowolone z samowolki podwładnych. Do Warszawy przyjeżdża Karl Meier, siostrzeniec Schnaidera. Ma pisać reportaże na potrzeby niemieckiej propagandy. Wuj opowiada mu o działalności podziemnej Polaków, pokazuje także zdjęcie poszukiwanej Marysi. Dziewczyna robi na nim wrażenie.

Występują

Twórcy

Ładuję...