Wojenne dziewczyny 4 (42)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Trwają przygotowania do wysadzenia wiaduktu, po którym ma jechać pociąg przewożący niemieckiego generała. Zaangażowane w akcję Irka, Ewka i Marysia odkrywają, że do składu dołączono wagon z dziećmi.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Trwają przygotowania do wysadzenia wiaduktu, po którym ma jechać pociąg przewożący niemieckiego generała. Gdyby operacja się udała, byłby to ogromny sukces propagandowy polskiego podziemia. Zaangażowane w akcję Irka, Ewka i Marysia realizują plan, dopóki Nitka nie odkrywa, że do pociągu został dołączony wagon z małymi dziećmi. Leokadia i Kruk wysyłają rozkaz o natychmiastowym odwrocie, ale Ewka i Marysia są już na wiadukcie, gdzie podłożyły ładunki wybuchowe. Mają niewiele czasu, by je usunąć. Uciekając, dziewczyny się rozdzielają. Ewka zostaje zatrzymana przez niemieckiego żołnierza. Ratuje ją Sońka, brat bliźniak jej ukochanego, Ażura, który zginął na początku okupacji.

Występują

Twórcy

Ładuję...