Wojenne dziewczyny 4 (44)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Akcja odbicia Irki zakończyła się tragicznie. Ewka obwinia o to Nitkę, której zaciął się pistolet. Szczęśni chcą pochować krewną w grobowcu na Powązkach. Dowództwo ostrzega, że to zbyt ryzykowne.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Akcja odbicia Irki z rąk Niemców zakończyła się śmiercią dziewczyny. Ewka obwinia o to Nitkę, której w najważniejszym momencie zaciął się pistolet. Szczęśni chcą pochować krewną w grobowcu rodzinnym na Powązkach. Dowództwo ostrzega, że to zbyt ryzykowne. Marysia obiecuje poszukać odpowiedniego miejsca na grób dla przyjaciółki. Jednocześnie zmaga się ze zwątpieniem w sens prowadzenia dalszej konspiracji. Straciła nadzieję na koniec wojny i powrót do normalności.

Występują

Twórcy

Ładuję...