Wojenne dziewczyny 4 (43)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Irka przebywa na Szucha. Dziewczyny przygotowują plan odbicia koleżanki. Postanawiają szantażować Schneidera. Zamierzają wykorzystać zdjęcia oficera, na których narkotyzuje się morfiną.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Irka przebywa na Szucha. Dziewczyny przygotowują plan odbicia koleżanki. Ponieważ łapówka nie wchodzi w grę, postanawiają prosić o pomoc Sońkę i szantażować Schneidera. Zamierzają wykorzystać do tego celu zdjęcia oficera, na których narkotyzuje się morfiną. Sońka organizuje w swoim mieszkaniu nad teatrem spotkanie siostrzeńca Schneidera z Ewką i Marysią. Meier negocjuje warunki postawione przez konspiratorki. Chce najpierw otrzymać negatywy, a dopiero potem obiecuje uwolnienie Irki. Kiedy do teatru wkracza oddział żandarmów, sprawy mocno się komplikują.

Występują

Twórcy

Ładuję...