Wojenne dziewczyny 4 (45)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Hitlerowcy wkraczają do szpitala w Hrubieszowie. Andrzej dowiaduje się, że placówka trafia pod zarząd Niemców, on zaś pozostaje na stanowisku lekarza, by ułatwić kontakt z polskimi pacjentami.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Hitlerowcy wkraczają do szpitala w Hrubieszowie. Andrzej, który pozostał tu po wyjeździe Marysi, zostaje ranny. Dowiaduje się, że placówka trafia pod zarząd Niemców, on zaś pozostaje na stanowisku lekarza, by ułatwić kontakt z polskimi pacjentami. Po śmierci Irki Nitka się załamuje. Wyjeżdża do rodzinnego majątku pod Warszawą. Ewka i Marysia na polecenie Kruka i Leokadii jadą do Hrubieszowa na zwiady. Mają ustalić szczegóły wywózek dzieci z Zamojszczyzny.

Występują

Twórcy

Ładuję...