Wojenne dziewczyny 4 (49)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Marysia i Nitka przyjeżdżają do Warszawy z polskimi dziećmi. Adoptowały je, podszywając się pod obywatelki Rzeszy. Nie podoba się to Leokadii. Zadaniem dziewcząt było zrobienie rozeznania we Wrześni.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Marysia i Nitka przyjeżdżają do Warszawy wraz z polskimi dziećmi. Adoptowały je, podszywając się pod obywatelki Rzeszy. Nie podoba się to Leokadii. Zadaniem dziewcząt było bowiem tylko zrobienie rozeznania w Urzędzie spraw rasy i osadnictwa we Wrześni. Ich działania naraziły na niebezpieczeństwo wiele osób i zagroziły niepowodzeniem całej akcji. Mareczek, młodszy brat Sońki, widzi, jak Niemcy wywożą wszystkich mieszkańców kamienicy, w której zamieszkiwał wraz z matką. Chłopiec przybiega do Teatrzyku i informuje o wszystkim brata. Wychodzi na jaw, że wywózka mieszkańców kamienicy jest niemieckim odwetem za zabójstwo Kurta Lindemanna.

Występują

Twórcy

Ładuję...