Wojenne dziewczyny 4 (48)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Ewka wraca do Warszawy. Dostaje od matki Irki pierścionek, który był w ich rodzinie od pokoleń. Marysia i Nitka udają obywatelki niemieckie. Chcą dostać się do Głównego Urzędu Rasy i Osadnictwa.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Ewka w towarzystwie Jadwigi Szczęsnej wraca do Warszawy. Dostaje od matki Irki pierścionek, który był w ich rodzinie od pokoleń. Seniorka nie wie o rozmowie dziewczyny z Witkiem. W krypcie kościoła, w którym pochowana jest Irka, Ewka spotyka Olka. Mężczyzna przeprowadza rozpoznanie. Dowództwo wydało bowiem zgodę na odwet za śmierć koleżanki. Marysia i Nitka udają obywatelki niemieckie. Pieszo przekraczają granicę z Rzeszą. Strażnikom mówią, że idą do Hamburga, w rzeczywistości jednak zmierzają do Wrześni. Chcą się tam dostać do Głównego Urzędu Rasy i Osadnictwa.

Występują

Twórcy

Ładuję...