Wojenne dziewczyny 4 (50)

serial historyczny Polska 2021  od 12 lat

W skrócie

Meier w tajemnicy przekazuje Marysi kadry, które usunął ze swojego filmu. Chce udowodnić konspiratorce, że można mu zaufać. Ewka postanawia pomóc Sońce wykupić matkę z Szucha. Potrzebuje pieniędzy.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Ciąg dalszy opowieści o trudnych latach niemieckiej okupacji Polski pokazanej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi. W tym sezonie Irka ginie.

W tym odcinku

Meier w tajemnicy przekazuje Marysi kadry, które usunął ze swojego filmu. Są na nich Marysia, Nitka i Andrzej. W ten sposób Niemiec stara się udowodnić konspiratorce, że można mu zaufać. Obiecuje również, że zdobędzie jakieś informacje o doktorze Janowskim. Nitka wraz z Zygą zabiera Lusię do swojej rodzinnej posiadłości w Złoczewicach. Sądzi, że tam dziewczynka będzie bezpieczna. Na miejscu przyjezdni zastają Kostka. Na ich widok chłopak zaczyna się podejrzanie zachowywać. Ewka postanawia pomóc Sońce wykupić matkę z Szucha. Potrzebna jest gigantyczna kwota, którą oboje starają się zdobyć ze wszystkich możliwych źródeł.

Występują

Twórcy

Ładuję...