Prawo Agaty | sezon 4 odc. 3

serial obyczajowy Polska 2013  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Dębski dowiaduje się, że jedna z osób orzekających w procesie Agaty została przekupiona. Równolegle prawnik prowadzi sprawę życiowej partnerki zmarłego naukowca, którego testament zaginął.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Dalsze losy mecenas Agaty Przybysz (Agnieszka Dygant), która razem z Dorotą Gawron (Daria Widawska) i Markiem Dębskim (Leszek Lichota) pracowała w małej warszawskiej kancelarii. Los wystawia prawniczkę na kolejną próbę - po burzliwym procesie traci ona prawo do wykonywani a zawodu. Pełna energii i optymizmu kobieta znajduje jednak nowe zajęcie, które okazuje się niezwykle inspirujące.

W tym odcinku

Agata rozpoczyna przygotowania jednej z grup studenckich do konkursu prawniczego. Nie chce starać się o powrót do palestry, mimo że właśnie pojawiła się nadzieja na wznowienie jej postępowania dyscyplinarnego. Dębski dowiedział się bowiem od Okońskiej, że jeden z adwokatów orzekających w procesie został przekupiony. W kancelarii wszyscy próbują rozwiązać zagadkę, czy łapówkę wręczył Marczak, a jeśli tak - komu. Równolegle Dębski prowadzi sprawę Ewy Czaplińskiej (Paulina Chruściel), życiowej partnerki naukowca Roberta Twardocha. Mężczyzna zginął w wypadku samochodowym. Jego testament zniknął. Klientce Marka grozi utrata całego majątku na rzecz żony Twardocha.

Występują

Zobacz także

Ładuję...