Ojciec Mateusz 14: Poza światem (178)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci nauczycielki Sylwii Bukowskiej. Dyrektor informuje ich, że kobieta interesowała się sytuacją rodzinną uczennicy. Chciała zawiadomić opiekę społeczną.

Oglądaj w telewizji

Pt 27.01 3:30
TVP Polonialogo
Śr 8.02 9:50
TVP HDlogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Na dziedzińcu szkoły podstawowej policjanci zabezpieczają zwłoki nauczycielki Sylwii Bukowskiej. Dyrektor Albin Sikora informuje ich, że kobieta interesowała się sytuacją rodzinną uczennicy Anielki Wrzosek. Chciała zawiadomić opiekę społeczną. W toku śledztwa Nocul i jego współpracownicy ustalają, że ostatni telefon do Sylwii wykonano z cukierni "Przysmaczek". Wychodzi na jaw, że dzwoniła do niej stamtąd matka Anielki, Hanna. W sprawę angażuje się proboszcz Mateusz. Od właścicielki cukierni dowiaduje się, że Sylwia namawiała Hannę do odejścia od męża, Stefana. Wkrótce duchowny wpada na pewien trop. Tymczasem policjanci dowiadują się, że Sylwia rozstała się wcześniej z chłopakiem, Romanem Parnelem, który też telefonował do niej w dniu śmierci.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...