Ojciec Mateusz 14: Świadek oskarżenia (176)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szpitala trafia ciężko ranna Marcelina Cichosz, którą znalazł na łące pewien rolnik. Kobieta została postrzelona z broni sportowej. Policjanci rozpoczynają dochodzenie. Przesłuchują jej męża.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Do szpitala trafia ciężko ranna Marcelina Cichosz, którą znalazł na łące za miastem pewien rolnik. Kobieta została postrzelona z broni sportowej. Policjanci rozpoczynają dochodzenie. Przesłuchują jej męża, Oskara, który wcześniej zgłosił jej zaginięcie. Mateusz informuje Nocula, że rozmawiał wcześniej z ranną, która przyznała się mu do romansu. Funkcjonariusz wraz ze współpracownikami sprawdza wszystkie okoliczne strzelnice. Trop wiedzie ich do właściciela jednej z nich i kochanka Marceliny, Leszka. Tymczasem własne śledztwo prowadzi Mateusz. Po rozmowie z Oskarem decyduje się on zawiadomić o nowych faktach Możejkę. Tymczasem Cichosz budzi się ze śpiączki w szpitalu...

Występują

Twórcy

Ładuję...