Ojciec Mateusz 14: Drift (175)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nieznany sprawca napada na syna biznesmena, Igora. Postrzelony chłopak trafia do szpitala. Policjanci szukają napastnika. Próbują też ustalić, kto rozprowadza w Sandomierzu fałszywe banknoty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Mateusz przychodzi do domu biznesmena Andrzeja Kromera, by porozmawiać z jego synem, Igorem, który lubi szaleć po mieście za kierownicą swojego samochodu. Proponuje mu pojedynek na stadionie. Później na miejscu zamiast chłopaka zastaje jego kolegę, Rafała. Brat Igora, Kacper, bezskutecznie próbuje się z nim skontaktować. Okazuje się, że został on postrzelony przez nieznanych sprawców. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Próbują też ustalić, kto rozprowadza w Sandomierzu fałszywe banknoty. Proboszcz dowiaduje się o całej sytuacji od Pluskwy, który został wcześniej zatrzymany w sklepie z podrobionymi pieniędzmi. Funkcjonariusze organizują prowokację na bazarku. Akcja wymyka się im spod kontroli. Możejko zostaje postrzelony. Tymczasem Mateusz wpada na trop osób odpowiedzialnych za atak na Igora...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...