Ojciec Mateusz 14: Piekło (181)

serial kryminalny Polska 2015  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ktoś uprowadza księdza Mateusza. Nocul i jego współpracownicy rozpoczynają poszukiwania proboszcza. Przesłuchują wiernych, z którymi rozmawiał Mateusz. Trop prowadzi do Milczan.

Oglądaj w telewizji

Wt 7.02 20:20
TVP Polonialogo
Śr 8.02 12:15
TVP Polonialogo
Pt 10.02 2:40
TVP Polonialogo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, Mateusz (Artur Żmijewski), rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne i pomaga w śledztwach zaprzyjaźnionym policjantom, Możejce (Piotr Polk) i Noculowi (Michał Piela).

W tym odcinku

Proboszcz otrzymuje telefon z prośbą o pomoc. Natychmiast rusza na spotkanie z rozmówcą. Niespodziewanie na miejscu zostaje zaatakowany środkiem usypiającym. Przytomność odzyskuje związany w piwnicy. Porywacz nie ujawnia swojej tożsamości i nie zdradza powodów uprowadzenia. Informuje Mateusza, że świat w końcu o nim usłyszy, bo to on pokona sprytnego duchownego. Zaniepokojona Natalia próbuje dodzwonić się do księdza. W końcu Pluskwa zgłasza jego zaginięcie na komisariacie. Funkcjonariusze rozpoczynają poszukiwania. Przesłuchują wiernych, z którymi rozmawiał Mateusz. Dowiadują się, że widziano go jadącego w kierunku Milczan. Kobylicka trafia w archiwach na notatkę o wypadku pewnej kobiety w okolicach kościoła. Jej mąż później odgrażał się ówczesnemu proboszczowi...

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...