Złotopolscy

Streszczenia odcinków

Złotopolscy: Marzenie Andżeliki (1038)

Kasia skarży się Marcie na Jana, który nie chce się z nią spotykać. Rudy ma płukanie żołądka. Hartowny podejrzewa, że kolega symulował chorobę. Julia zaprasza Józefa do Złotopolskich.

Złotopolscy: Heroiczna choroba (1037)

Andżelika zajmuje się dziećmi Marcysi. Do Złotopolskich przychodzi Jan. Szuka Zosi. Biernacki zdejmuje koce z okien. Uważa, że już wystarczająco długo medytował w ciemnościach.

Złotopolscy (451)

Waldek prosi Weronikę, by wróciła. Dionizy mówi Emilowi, czemu ślub się nie odbył. Marcysia twierdzi, że może zdobyć Wonsa. Słyszy to Marta.

Złotopolscy: Niewysłany list (341)

Wiesiek sądzi, że wypadek Ilony był próbą samobójczą. Nie wierzy, że nieświadomie zmieszała alkohol ze środkami nasennymi. Marta uważa, że za tym czynem kryje się niespełniona miłość.

Złotopolscy: Diabeł stoi na warcie (317)

Wiesiek kłóci się z Martą o pieniądze Wolskiego. Ludzie w Złotopolicach interesują się rodziną sołtysa. Dionizy zwierza się księdzu ze swoich kłopotów. Ma wrażenie, że we wsi bruździ diabeł.

Złotopolscy: Waldemar, czyli Waldek (315)

Wyjaśnia się sprawa dziecka Agnieszki i Florka. Pereszczako poszukuje Juliana, który nie dojechał do seminarium. Biernacki dalej podejrzewa listonosza o zaloty do Marcysi.

Złotopolscy (314)

Wiesiek i Marylka są przejęci sytuacją Juliana Pereszczaki. Dziewczyna uważa, że nie ma szczęścia w miłości. Aneta spędza noc w Złotopolicach. Wydaje jej się, że słyszy bandytów.

Złotopolscy (313)

Marek i Aneta postanawiają pod nieobecność Dionizego spędzić noc w Złotopolicach. Do komisariatu przychodzi Julian Pereszczako. Marylka dowiaduje się, że stracił pieniądze i sutannę.

Złotopolscy (312)

Mirek opowiada Eleonorze o pobycie w Stanach. W Złotopolicach zjawia się Dunin. Waldek zwierza mu się ze swoich kłopotów. Dionizy chce porozmawiać z siostrą o przyszłości Weroniki i Waldka.

Złotopolscy (311)

Kowalski spotyka się z Tomkiem. Mirek przywozi Weronice luksusowy aparat fotograficzny. Marta zwierza się Wonsowi z kłopotów z kawiarnią, a on składa jej interesującą propozycję.

Złotopolscy (310)

Marta ma nadzieję, że odzyska kawiarnię i rezygnuje ze współpracy z Ewą. Tomek odnosi wrażenie, że Joanna coś ukrywa. Kęsikowa nie zdradza szczegółów wypadku, jakiemu uległa.

Złotopolscy (309)

Biernacki podejrzewa, że listonosz napastuje jego córkę Marcysię. Tomek przynosi Marcie od Wolskiego tekst ugody i 200 tysięcy złotych w gotówce. Ewa postanawia zrezygnować z pracy.

Złotopolscy (308)

Agata wynajmuje detektywa, by zbadał, kim jest Marita. Marek postanawia pokryć długi Anety. Proponuje jej małżeństwo. Weronika chce zbadać, co było przyczyną pożaru samochodu.

Złotopolscy (307)

Marylka zwierza się Wieśkowi ze swoich kłopotów. Domem Dionizego i Julii w Złotopolicach opiekuje się Marcysia. Mirella daje do zrozumienia Kowalskiemu, że wciąż liczy na to, że będą razem.

Złotopolscy (306)

Kacper ostrzega ojca przed Anetą, ale ten nie chce go słuchać. Jasio przedstawia w komisariacie swoją przyjaciółkę. Józef wyjaśnia księdzu Leskiemu, dlaczego nie przyszedł do kościoła.

Złotopolscy (305)

Dionizy i Julia wyprowadzają się do Kamienicy. Kacper chce namówić Waldka, by przeciwstawił się romansowi ojca z Anetą. W komisariacie na Dworcu zjawia się atrakcyjna wielbicielka Jasia.

Złotopolscy (304)

Kowalski jest zaniepokojony, że Ewa przyjęła pracę w banku Wolskiego. Weronika zamierza wrócić z dziećmi do Warszawy. Marcysia i Grzegorz przenoszą się z kawiarni Marty do pubu Ewy.

Złotopolscy (303)

Listonosz chce wytłumaczyć Kleczkowskiej ostatnie zajścia, lecz ona nagle zaczyna wzywać pomocy. Słyszy to Biernacki i podejrzewa Józefa o gwałt. Listonosz szuka zrozumienia u Dionizego...

Złotopolscy (302)

Dunin przyznaje się Dionizemu do spalenia samochodu. Florek decyduje się na wynajęcie mieszkania w Warszawie. Postanawia zaakceptować czarnoskóre dziecko. Weronika jest wściekła o mercedesa.

Złotopolscy (301)

Florek nie może sobie wybaczyć, że nie udało mu się dowieźć zdjęć Weroniki do Paryża. Julia, do której także dotarły plotki o czarnym dziecku Agnieszki, postanawia porozmawiać z Gastonem.

Złotopolscy (300)

Podczas pogrzebu Kęsika dochodzi do bójki między wdową a Kleczkowską. Tomek dociera do firmy, która rzekomo kupiła kawiarnię. Marta zaprzecza, by kiedykolwiek dokonywała takiej transakcji.

Złotopolscy (299)

Mąż Kęsikowej umiera z przepicia. Marcysia ujawnia Dionizemu prawdziwe kulisy jego śmierci. Na Dworcu Centralnym mercedes potrąca komendanta Gabriela. Świadkiem zdarzenia jest Marylka.

Złotopolscy (298)

Dunin przywozi ze sobą historyka sztuki, Kalinowskiego. Jego opinia o pracach Weroniki jest bardzo krytyczna. Pierwsze spotkanie Marcysi z przyszłą teściową nie wypada zbyt pomyślnie.

Złotopolscy (297)

Mirella uważa, że Ewa chce odebrać jej Kowalskiego. Jerzy zastanawia się, czy naprawdę kocha żonę, czy tylko jej wyidealizowany obraz. Wiesiek odkrywa powiązania łączące Jasia z Cygankami.

Złotopolscy (296)

Joanna wyjeżdża z Warszawy. Mirella nakrywa Kowalskiego w łóżku z Ewą. Jerzy uparcie twierdzi, że jest niewinny. Gabrielów niepokoją dziwne telefony; cudzoziemcy pytają o Maritę.

Złotopolscy (295)

Marek Złotopolski jest w świetnym humorze. Dionizy próbuje nakłonić syna do poważnej rozmowy z Anetą. Wieśka intryguje bezczelność Cyganek na Centralnym. To sprawka pana Jasia z komisariatu.

Złotopolscy (294)

Tomek wpada wreszcie na trop Ewy. Wiesiek opowiada senatorowi o oświadczynach Kacpra. Waldek rozmawia z Duninem na temat niefortunnej obietnicy zorganizowania Weronice wystawy w Paryżu.

Złotopolscy (293)

Gabrielowie zastanawiają się nad gigantycznym rachunkiem telefonicznym Marity. Marylka opowiada Emilowi o planowanym ślubie z kolegą z pracy. Podekscytowany wuj przybywa na komisariat.

Złotopolscy (292)

Weronika jest zajęta przygotowaniami do wystawy. Waldek obawia się z tego powodu kłopotów. Marta znajduje za szafą rachunek telefoniczny. Kwota do zapłaty przyprawia ją o ból głowy.

Złotopolscy (291)

Do komisariatu trafia Cyganka. Kiedy Marylka chce ją zrewidować, kobieta opowiada historię jej nieszczęśliwego związku z Kacprem. Przepowiada także małżeństwo z ciemnowłosym młodzieńcem.

Złotopolscy (290)

Ewa nie zjawia się ani w domu, ani w pracy. Kowalski chce sprawdzić, co się z nią dzieje. Dionizy opowiada Emilowi, że Marcysia zdecydowała się poślubić dużo starszego od niej mężczyznę.

Złotopolscy (289)

Eleonora modli się, by Marita wróciła do domu i wybaczyła Marcie. Kleczkowska prosi Dionizego, by powiedział, co mówią karty. Wiesiek krytykuje Jasia, że oświadczył się Marylce.

Złotopolscy (288)

Listonosz mówi Dionizemu, że w Warszawie huczy od plotek o romansach Marka i Kacpra. Ekran zainstalowany przez Wieśka na posterunku emanuje na wszystkich pozytywną energią...

Złotopolscy (287)

Kowalski i Mirella zaprowadzają swoje porządki w mieszkaniu. Listonosz chce ujawnić podczas przesłuchania w Płońsku nazwisko osoby, która przecinała opony w samochodzie doktora Stempla.

Złotopolscy (286)

Na Centralnym został aresztowany listonosz ze Złotopolic. Kowalski oświadcza Ewie, że sprowadza się do domu z Mirellą. Dionizy radzi Weronice, by skorzystała zokazji wyjazdu do Paryża.

Złotopolscy (285)

Marita żąda, aby Mirek się z nią ożenił i rozważa pozostanie w Polsce. Kleczkowska radzi się Dionizego. Tomek dowiaduje się, jak Aneta Czysta potraktowała Joannę i postanawia jej pomóc.

Złotopolscy (284)

Listonosz prosi Julię o kilka dni zwolnienia. Tomek widzi Kacpra wychodzącego rano od Ewy. Joanna chce skontaktować się ze Złotopolskim. Marta ma już dość Marity w swym domu.

Złotopolscy (283)

Listonosz mówi Dionizemu, że prowadzi biznes. Kleczkowska zauważa, że u Józefa pojawiają się młode kobiety. Podczas wizyty Stempla u Biernackich, ktoś przebija opony w jego samochodzie.

Złotopolscy (282)

Pereszczako sądzi, iż nie uda mu się ożenić Zenka z Marcysią. Weronika i Waldek mają nadzieję, że Kęsikowa da im pokój. Marylka i ojciec Tomka uwierzyli już w niezwykłe zdolności dr. Piotra.

Złotopolscy (281)

Dionizy musi nosić gorset ortopedyczny. Ilona wraca z Ameryki. Opowiada Wieśkowi o problemach Agaty. Marcysia zamierza pochwalić się w Złotopolicach nowym narzeczonym, doktorem Stemplem.

Złotopolscy (280)

Eleonora próbuje nakłonić Maritę, by z chorym na alergię dzieckiem, przyjechała do Polski. Wiesiek chce rozmówić się z Mirkiem. Tomek uświadamia sobie, że jak ojciec, kocha dwie kobiety.

Złotopolscy (279)

W domu Ewa zastaje Jurka śpiącego wraz z Mirellę. Kowalski chce z nią porozmawiać o rozwodzie, lecz dochodzi do awantury. Jego żona żąda, by opuścił mieszkanie, grożąc, że skrzywdzi Mirellę.

Złotopolscy (278)

Marita zamierza uporządkować sprawy z Mirkiem. Marcysia wychodzi ze szpitala; ma żal do narzeczonego, że jej nie odwiedzał. Kęsikowa składa donos, że Złotopolscy wywożą Agnieszkę do Rosji.

Złotopolscy (277)

Ewa pierwsza dzwoni do Tomka, prosząc o spotkanie. Dawne uczucia znów odżywają, jednak Ewa stawia warunek. Eleonora spotyka w kościele Joannę, dawną dziewczynę Tomka. Jest zachwycona.

Złotopolscy (276)

Dionizy jest wstrząśnięty anonimami szkalującymi rodzinę Złotopolskich, umieszczonymi na tablicy ogłoszeń przed kościołem i w ośrodku zdrowia. Karabasz mówi o planach spółki z Zenkiem.

Złotopolscy (275)

Dionizy martwi się, że Marek związał się z młodszą od siebie Anetą. Listonosz zakłada spółkę z Pereszczaką. Ma nadzieję, że dzięki temu wzrosną jego notowania u Elżuni. Tomek spotyka Joannę.

Złotopolscy (274)

Do Złotopolic przyjeżdża Marek z dziennikarką, Anetą. Dionizy martwi się, że ludzie uznają, iż zbyt szybko zapomniał o stracie żony. Mirek pokazuje Marylce anonim szkalujący Weronikę.

Złotopolscy (273)

Julia oddaje krew dla rannej Marcysi. Komendant Fotecki rekwiruje resztę pieniędzy, które zabezpiecza jako dowody przestępstwa. Kleczkowska uważa, że pochopnie zrezygnowała z listonosza.

Złotopolscy (272)

Marcysia zamierza odebrać swój posag, który jej ojciec powierzył Marynie. Potrzebuje gotówki na piękną kreację. Na wieść o odzyskanych pieniądzach u Dionizego pojawia się Kleczkowska.

Złotopolscy (271)

Wiesiek wyprowadził się z domu i Wons namawia Martę na rozwód. Karabasz i Pereszczako dyskutują o udziałach w firmie. Dionizy i listonosz chcą oddać pieniądze oszukanym przez Marynę.

Złotopolscy (270)

W Złotopolicach zjawia się Kacper z torbą pieniędzy i pokwitowaniami wpłat. Karabasz tłumaczy Marcysi, czemu musiał zwolnić Zenka. Dziewczyna zdradza mu plany Pereszczaki i listonosza.

Złotopolscy (269)

Marta przeprowadza z Mirkiem rozmowę na temat ciąży Weroniki, nie ukrywając zdziwienia opowieściami Eleonory. Mirek unika jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej kwestii dręczącej rodzinę.

Złotopolscy (268)

Eleonora chce doprowadzić do rozwodu Waldka i Weroniki. Liczy, że pomoże jej Marta. Wiesiek zamierza wyprowadzić się z domu. Karabasz dziwi się, że jego sklep odwiedza niewielu klientów.

Złotopolscy (267)

Złotopolscy są bezradni wobec plotek na temat ojcostwa Waldka i ciąży Weroniki. Marcysia czeka na spotkanie z przyszłymi teściami. Marylka dowiaduje się, że Maryna zniknęła ze szpitala.

Złotopolscy (266)

Kęsikowa mówi Julii o złym stanie zdrowia Agnieszki. Narzeka na wydatki związane ze ślubem. Julia pożycza jej pieniądze. Wons zostaje zaproszony do programu "Nadzwyczajni i zwyczajni".

Złotopolscy (265)

Senator jest zaniepokojony "układami" z Duninem. Marta i Eleonora uważają Wonsa za obrońcę honoru rodziny Gabrielów i zapraszają go na obiad. Kleczkowska zwierza się Julii ze swoich planów.

Złotopolscy (264)

Wiesiek jest sfrustrowany wywiadami z kapitanem Wonsem, szczególnie fragmentami o wybrance serca. Podejrzewa, że chodzi o jego żonę. Marta go wyśmiewa. Emil jest dumny z bohatera w rodzinie.

Złotopolscy (263)

Kiedy Zenek proponuje Marcysi małżeństwo, ona mówi, że najpierw powinien zapytać jej ojca. Eleonora telefonuje do Dionizego. Proponuje mu układ. Marcysia opowiada o oświadczynach Zenka.

Złotopolscy (262)

Marylka dowiaduje się o spotkaniu Kacpra z Maryną i przyrzeka sobie, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Pereszczako donosi panu Dionizemu, że Eleonora znów pojawiła się u księdza Leskiego.

Złotopolscy (261)

Dionizy martwi się plotkami, jakie rozsiewa Kęsikowa. Zenek boi się, że po awanturze na weselu Marcysia nie zechce z nim rozmawiać. Zwolniona z aresztu Maryna wyznaje Kacprowi miłość.

Złotopolscy (260)

Kapitan Wons odwiedza Martę i Wieśka. Marta jest z niego bardzo dumna. Niestrudzona Kęsikowa jeszcze raz składa wizytę Dionizemu, by przekonać go, że powinni łożyć na dziecko Agnieszki.

Złotopolscy (259)

Wiesiek i Marta dowiadują się z radia, że Wons zapobiegł katastrofie ekologicznej. Na weselu Florka i Agnieszki dochodzi do awantury i rękoczynów. Kęsikowa wyrzuca pana młodego z domu.

Złotopolscy (258)

Ilona próbuje wyjaśnić Wieśkowi, na czym polega jej związek z Grubbą. W czasie opalania Kleczkowska naraziła skórę na poparzenia. Prosi Julię o pomoc i radę, bo zbliża się wesele Florka.

Złotopolscy (257)

Eleonora szuka pomocy w odnalezieniu Mirka u jasnowidza. Wiesiek odwiedza Ilonę, ale w jej mieszkaniu zastaje Grubbę. Marcysia i Agnieszka radzą się Weroniki jak poprawić suknię ślubną.

Złotopolscy (256)

Eleonora jest przerażona plotkami o rosyjskiej mafii. Błaga Dionizego o ratowanie Mirka. Ksiądz Leski i Pereszczako chcą się dowiedzieć, czy Dionizy będzie rządził przy pomocy gangsterów.

Złotopolscy (255)

Marcel doprowadza do aresztowania Maryny. Nie udaje mu się wydobyć od niej żadnych ważnych informacji. Opowiada ona o sekcie, Bulcyngerze i hipnozie. W dziwnych okolicznościach znika Mirek.

Złotopolscy (254)

Wiesiek bezskutecznie próbuje nakłonić syna, aby wycofał oskarżenie przeciw Waldkowi. Tomek namawia Ilonę, by udawała romans z Grubbą, co ma odwrócić uwagę obu pań od sprawy Mirka i Waldka.

Złotopolscy (253)

Dionizy jedzie do Warszawy, by zapoznać się ze sprawę Waldka. Tomek wybierał się wraz z Ewą do jej matki, ale postanawia zostać i pomóc Waldkowi. Namawia Ilonę do pomocy.

Złotopolscy (252)

Waldek znajduje w mieszkaniu Weroniki kartkę: "wrócę jutro". Uważa, że napisał ją Mirek. Marylka rozpoznaje pismo Kacpra. Między kuzynami dochodzi do bójki. Mirek nie puści tego płazem.

Złotopolscy (251)

Waldek chce dowiedzieć się, co wydarzyło się między Mirkiem a Weroniką. W mieszkaniu Weroniki znajduje od poduszką komórkę Mirka, na którą dzwoni Eleonora, by ostrzec go przed nim...

Złotopolscy (250)

Weronika ku swemu przerażeniu budzi się u boku Mirka. Kiedy wchodzi do łazienki, Mirek dzwoni do Eleonory, informując ją o powodzeniu akcji. Marylkę w nocy odwiedza w Złotopolicach Kacper.

Złotopolscy (249)

Marylka nadal przeżywa swoją telewizyjną porażkę, chociaż wszyscy ją pocieszają. Dionizemu nie daje spokoju solarium w Załuskach, chce nawet zainteresować tą sprawą księdza.

Złotopolscy (248)

Dionizy i listonosz są zgorszeni popularnością solarium Emila. Grubba rozmawia z Wieśkiem o swoim uczuciu do Ilony. Marylka niezbyt fortunnie debiutuje jako rzecznik prasowy policji.

Złotopolscy (247)

W komisariacie na Centralnym wszyscy wspominają Marylkę. Kęsikowa błaga Dionizego o pomoc w wyciągnięciu Florka z aresztu. Opowiada mu o miejscowej tajemnicy - nielegalnej hurtowni alkoholu.

Złotopolscy (246)

Emil zamierza zainwestować pieniądze w Złotopolicach. Agnieszka przeprasza Waldka. Marta i Ilona podpisują wreszcie umowę na zagospodarowanie kompleksu wypoczynkowego na Agrykoli.

Złotopolscy (245)

Florek prosi Waldka o pozwolenie przechowania w dworku Złotopolskich wódki na wesele. Poprawia się stan zdrowia senatora Kowalskiego znajdującego się pod opieką doktora Piotra.

Złotopolscy (244)

Tomek wraca do Polski. Próbuje tłumaczyć, że padł ofiarą spisku Marty, Eleonory i Ilony. Ewa go ignoruje. Dionizy chce pogodzić listonosza z Emilem. Kleczkowska ma pojednać się z Karabaszem.

Złotopolscy (243)

Z Ameryki, powraca Emil, który postanawia na stałe osiąść w Polsce. Podczas spotkania z Kleczkowską opowiada jej o swoich planach. Florek prosi Waldka, by został świadkiem na jego ślubie.

Złotopolscy (242)

Marek Złotopolski i Wiesiek Gabriel dochodzą do wniosku, że nie są szczęśliwi. Listonosz mówi Dionizemu, że Kęsikowa przekonuje wszystkich, iż ciąża Agnieszki jest sprawką Waldka.

Złotopolscy (241)

Choroba Eleonory znika. Wiesiek podejrzewa, że do rzekomej poprawy przyczyniły się niepowodzenia Ewy. Karabasz wprowadza zakupy na telefon. Mówi Zenkowi, jaki powinien być prawdziwy kupiec.

Złotopolscy (240)

Do Dionizego i Julii przychodzi Agnieszka, która twierdzi, że Waldek jest ojcem jej dziecka. Florek zwierza się Waldkowi, że chciałby odzyskać Agnieszkę, ale na przeszkodzie stoi Kęsikowa.

Złotopolscy (239)

Wieśkowi udaje się rozwikłać intrygę Eleonory, Marty i Ilony.Uzdrowiciel stara się przywrócić Kowalskiemu władzę w nogach. Listonosz przynosi Dionizemu najnowsze plotki ze Złotopolic.

Złotopolscy (238)

Listonosz namawia Kleczkowską do powrotu do parafii w Złotopolicach. Plotki nie omijają także Waldka i ciąży Agnieszki. Nie chce ona ujawnić, kto jest ojcem. Do Dionizego przychodzi gość.

Złotopolscy (237)

Wiesiek usiłuje rozszyfrować "porozumienie" zwaśnionych kobiet. Ksiądz Leski poświęcił sklep Karabasza i ludzie znów tu kupują. Ewa oblewa egzamin komisyjny. Kowalski proponuje pomoc...

Złotopolscy (236)

Jola, zakochana w doktorze Piotrze, opowiada o Marynie, którą uzdrowiciel przyłapał na kradzieży. Jola staje w obronie doktora. Waldek mówi Dionizemu o skandalu w kościele.

Złotopolscy (235)

Ewa jest zrozpaczona.Tomek wyjeżdża, a na dodatek oblała aż dwa egzaminy.Weronika martwi się brakiem potomka. Eleonora zmierza jak najdłużej zatrzymać Tomka w Ameryce.

Złotopolscy (234)

Eleonora mówi, że jest chora i niedługo umrze. Chciałaby zobaczyć się z wnukami: Mirkiem, Tomkiem i Agatą. Wiesiek prosi o pomoc llonę. Ewa uważa, że Eleonora chce skłócić ją z Tomkiem.

Złotopolscy (233)

Weronika zwierza się Waldkowi ze swoich niepokojów. Nie może zajść w ciążę. Decyduje się na przeprowadzenie badań. Julia namawia Dionizego do rozmowy z wnukiem na ten temat.

Złotopolscy (232)

Karabasz złą opinię o swoim sklepie zawdzięcza Kleczkowskiej. Postanawia ujawnić przed sołtysem film z ukrytej kamery. Dionizy powiadamia o wszystkim Józefa, ale ten mu nie wierzy.

Złotopolscy (231)

Zenek zachęca klientów promocjami, ale mieszkańcy Złotopolic omijają sklep Karabasza i jeżdżą do Gostolina. Kleczkowska znów usiłuje uwieść Józefa. Eleonora nie może sprostać apetytom Funia.

Złotopolscy (230)

Zenek zachęca klientów niskimi cenami, ale mieszkańcy Złotopolic po zakupy udają się do Gostolina. Eleonora nie może sprostać rosnącym apetytom Funia. Zwraca się o pomoc do Wieśka.

Złotopolscy (229)

Popularny, polski serial obyczajowy. Jest to opowieść o dwóch gałęziach rodu Złotopolskich, które są ze sobą skłócone od pokoleń.

Złotopolscy (228)

Marcysia informuje listonosza, że Karabasz adoruje Kleczkowską. Eleonora wynajmuje człowieka, który gotów jest za pieniądze "nauczyć Tomka rozumu". Między mężczyznami dochodzi do bójki.

Złotopolscy (227)

Wieść o niespodziewanym awansie Zenka obiega wieś. Najbardziej rozczarowana jest Kleczkowska, która sama miała apetyt na sklep Karabasza. Zenek wybrał już kandydatkę na żonę...

Złotopolscy (226)

Mirek interesuje się losem byłej żony, która wietrzy w tym podstęp. Barabasz przyjmuje do pracy Zenka Pereszczakę. Tomek źle znosi panującą w domu sytuację. Emil idzie z Marylką na kolację.

Złotopolscy (225)

Wiesiek odnosi obrażenia w strzelaninie. Marta i Eleonora namawiają go do odejścia z policji. Kiedy dowiaduje się o akcji Marylki i Tomka i wysłaniu Joli do Chotomowa, postanawia im pomóc.

Złotopolscy (224)

Po wypadku samochodowym sytuacja Kowalskiego jest kiepska. Marek Złotopolski w imieniu senatu oferuje pomoc. Wspomina, że przed śmiercią Barbara napisała list, oczyszczając go z zarzutów.

Złotopolscy (223)

Emerytowany komendant Gabriel odwiedza swój dawny komisariat. Fotogramy Weroniki pojadą na konkurs w RPA. Z Francji wraca po wypadku senator Kowalski. Jest w polowie sparaliżowany.

Złotopolscy (222)

Marylce i Joli udaje się zastawić sidła na cudotwórcę i Marynę. Pereszczako zastawia pułapkę na listonosza. Emil żegna się z Dionizym. Mówi Józefowi, że rezygnuje z planów wobec Elżuni.

Złotopolscy (221)

Eleonora po raz kolejny ingeruje w sprawy sercowe Tomka. Kapitan Wons planuje wyjazd z Warszawy. Senator Złotopolski zastanawia się nad spłatą pożyczki w banku Wolskiego.

Złotopolscy (220)

Weronika chce wrócić do Złotopolic. Marta i Eleonora nie są zachwycone związkiem Tomka. Ewa pomaga wyjaśnić sprawy kawiarni. Marek zostaje uniewinniony. Ewa otrzymuje niepokojącą wiadomość.

Złotopolscy (219)

Sanepid zamyka lokal Marty. Ilona ostrzega Tomka przed romansem z Ewą. Weronika chce ustalić, komu zawdzięcza sukcesy. Maryna wychodzi z aresztu. Wiesiek przygotowuje policyjną prowokację.

Złotopolscy (218)

Zbulwersowani niecodzienną formą pochówku, mieszkańcy Złotopolic przygotowują się do pogrzebu Barbary. Wons zastępuje Martę w kawiarni. Marylka mówi Wieśkowi o rozmowie Mirka z kolegą.

Złotopolscy (217)

Śmierć Barbary jednoczy wszystkich. Waldek i Weronika postanawiają zaplanować przyszłość. Marcel odnajduje Marynę i zmusza do złożenia zeznań. Ewa i Tomek starają się ułożyć życie.

Złotopolscy (216)

W Szwajcarii trwa operacja Barbary. Kacper pragnie zdobyć pieniądze. W kasynie nie dopisuje mu szczęście. Weronika jest zachwycona perspektywami, które roztacza przed nią Mirek.

Złotopolscy (215)

Marek usiłuje pieniądze na operację. Uzyskuje nisko oprocentowany kredyt w banku dyrektora Wolskiego. W Złotopolicach przebywa Eleonora, która - jak głoszą plotki - usiłuje usidlić Emila.

Złotopolscy (214)

Marek musi zdobyć pieniędze na operację Barbary. Tomek umieszcza Maćka w szkole pijarów. Wieśka irytuje obecność Wonsa. Trwają poszukiwania Maryny. Marylka słyszy rozmowę Mirka i Marcina.

Złotopolscy (213)

Marta namawia kapitana Wonsa do skorzystania z pieniędzy Emila. Listonosz opowiada Dionizemu nowiny z pubu. Maryna sprzedała Emilowi mieszkanie, które nie było jej własnością.

Złotopolscy (212)

Marta poznaje przyczynę zwolnienia Wieśka z pracy. Marylka jest przerażona, tym bardziej, że to ona ma zastąpić komisarza Gabriela. Emil spotyka w pubie pana Józefa. Zjawia się także Maryna.

Złotopolscy (211)

Brat Ewy znowu znika. Emil próbuje załagodzić konflikt między Martą a Marcysią. Zwierza się, że zamierza kupić mieszkanie Marylce, a Wonsowi nie będzie pomagał. Na Wieśka spadają kłopoty.

Złotopolscy (210)

Ilona robi Wonsowi awanturę o zatopiony statek i zmarnowany towar. W dodatku córka kapitana, Kate, wyczyściła konta bankowe. Listonosz dowiaduje się, że Kleczkowska zrezygnowała ze ślubu.

Złotopolscy (209)

Waldek prosi Weronikę, by wróciła. Dionizy mówi Emilowi, czemu ślub się nie odbył. Marcysia twierdzi, że może zdobyć Wonsa. Słyszy to Marta.

Złotopolscy (208)

Złotopolice przygotowują się do ślubu Listonosza z Elżunią. Emil prosi ją o przemyślenie decyzji. Wysłuchuje też gorzkich wspomnień Marylki. Na ślub z tajemniczą misją wybiera się Eleonora.

Złotopolscy (207)

Wiedząc o kryzysie w małżeństwie Weroniki, Wiesiek nakłania ją, aby łaskawiej spojrzała na Mirka. Barbara musi poddać się operacji. Okazuje się, że Emil ma jeszcze jedną krewną Marylkę.

Złotopolscy (206)

Marta chce jak najszybciej podzielić się z kapitanem wiadomością.o bogatym wujku z Ameryki. Emil Gilewski też jest podniecony. Nie spotkał jeszcze siostrzeńca, ale Marta i jemu się podoba.

Złotopolscy (205)

Waldek odwiedza Weronikę, aby nakłonić ją do powrotu, lecz nie zastaje jej. Emilowi nie udało się spotkać z siostrzeńcem. Statek dowodzony przez Wonsa, utknął na mieliźnie.

Ładuję...