Złotopolscy

Streszczenia odcinków

Złotopolscy: Kwestia gustu (843)

Marcysia dostaje od Popędowskiego SMS-y dotyczące Marty. Waldek czuje się zazdrosny. Majster Korzelak bierze od Wieśka kolejną zaliczkę. Kalina chce zorganizować akcję pomocy potrzebującym.

Złotopolscy: Dwoje na koncercie (842)

Tomek wraca od Marylki z Londynu. Do kawiarni Marty przychodzi Popędowski. W tym samym czasie zjawia się także Wiesiek, który chce dowiedzieć się, czy żonie podobają się nowe baterie.

Złotopolscy: Fachowa pomoc (841)

Radek nie jest zadowolony, że Agata utrzymuje kontakt z Arkiem. Popędowski śle SMS-y do Marcysi, licząc, że ich treść pozna Marta. Kalina wymiguje się od spotkań z Rudym.

Złotopolscy: Koncert życzeń (840)

Kleczkowska uważa, że Biernacki nie cieszy się ze zgody pomiędzy listonoszem a Borowym. Marek prosi Waldka o pomoc w znalezieniu dla Ilony ekipy budowlanej. Józef jest zaproszony na koncert.

Złotopolscy: Sukces sołtysa (839)

Markowi udaje się pogodzić Borowego i Józefa. Cieszą się z tego Waldek, Marcysia, ksiądz i Julia. Listonosz musi się jeszcze z nim dogadać w sprawie przygotowań do ślubu Ziuka i Różyczki.

Złotopolscy: Pojednanie (838)

Ze Stanów wraca Agata. Ku swojemu zaskoczeniu w domu zastaje ojca. Radek wyjaśnia, że skłócony z Martą Wiesiek nie miał się gdzie podziać. Waldek postanawia porozmawiać z Marcysią.

Złotopolscy: Znak pokoju (837)

Radek nie chce, aby Agata brała kredyt, nie ufa Arkowi. Kleczkowska przekazuje listonoszowi wiadomość od Borowego, który chce zgody. Józefowi trudno jednak uwierzyć w jego dobre intencje.

Złotopolscy: Ofensywa (836)

Radek widzi, że Agata bardzo angażuje się w znajomość z Arkiem. Radzi jej ostrożność w interesach, co ona uważa za przejaw zazdrości. Wiesiek postanawia odwiedzić Martę w kawiarni.

Złotopolscy: Makijaż (835)

Wiesiek chce zbudować w mieszkaniu drugą łazienkę. Eleonora sugeruje mu, że powinien odzyskać żonę. Ziuk dowiaduje się od Marka i Julii, że ojciec Różyczki i jego stryj chcą się pogodzić.

Złotopolscy: Rozdroża (834)

Na wieść o remoncie Marta postanawia wyprowadzić się z domu. Marek chce pogodzić z sobą Borowego i Józefa. Marcysia zaprasza Ilonę do Złotopolic. Agata nadal utrzymuje kontakt z Arkiem.

Złotopolscy: Próba zgody (833)

Radek zauważa, że Agata zaczęła się malować. Marcysia sugeruje zaproszenie do Złotopolic Ilony. Ojciec Różyczki zjawia się u Marka Złotopolskiego. Chce pogodzić się z Józefem.

Złotopolscy: Dwie łazienki (832)

Agata spotyka na przyjęciu kolegę z liceum. Piszą do siebie SMS-y. Ilona radzi się Marka w sprawie domu, który zaczęła budować w pobliżu Złotopolskich. Wiesiek planuje remont mieszkania.

Złotopolscy: Niedziela (831)

Agata uważa, że ojciec powinien pogodzić się z Martą. Marta przeżywa fakt, że Wiesiek się przyznał. Waldek z żoną i dziećmi spacerują po wsi. Zalewska nie wierzy w przemianę Marcysi.

Złotopolscy: Marcysia się odmieniła (830)

Agata i Radek mają jechać do Milanówka na przyjęcie zaręczynowe przyjaciółki Agaty. Agata musi jechać sama, ponieważ lekarz ma dyżur w szpitalu. Do Złotopolskich przyjeżdża Magdalena.

Złotopolscy: Przeprosiny (829)

Marcysia przeprasza Marka i Julię. Agata próbuje pogodzić ojca i Martę. Marek martwi się, że nikt nie przychodzi do niego po radę. Okazuje się, że dla wsi jako sołtys został zdegradowany.

Złotopolscy: Pojednanie (828)

Ze Stanów wraca Agata. Ku swojemu zaskoczeniu w domu zastaje ojca. Radek wyjaśnia, że skłócony z Martą Wiesiek nie miał się gdzie podziać. Waldek postanawia porozmawiać z Marcysią.

Złotopolscy: Separacja (827)

Marcysia uważa, że Zalewska może zająć się też jej dziećmi. Nikt ze wsi nie chce podjąć pracy u Marcysi. Marek Złotoplski, nowy sołtys, przygotowuje się do przyjęcia pierwszych interesantów.

Złotopolscy: Awantury Marcysi (826)

Wiesiek próbuje ostrzec Rudego przed Kaliną. Marek mówi Marcysi, że pod nieobecność Andrzeja będzie pełnił funkcję sołtysa. Waldek uważa, że Marcysia powinna wszystkich przeprosić.

Złotopolscy: Droga Marty (825)

W konflikcie Marty z Wieśkiem Eleonora nadal stoi po stronie syna. Tomek zastaje Martę w depresji. Kalina chce zamieszkać z Rudym. W kawiarni, po długiej nieobecności, pojawia się Pipa.

Złotopolscy: Senior rodu (824)

Marta chce pogodzić się z mężem, ale Wiesiek uparcie twierdzi, że Ilona jest dla niego ważna. Zalewski jest przekonany, że to Marcysia nakłoniła Grzegorza, by wrócił do kawiarni.

Złotopolscy: Wojenne ścieżki (823)

Radek dowiaduje się od Bartka, że Agatę czeka operacja. Emil i listonosz podają Froteckiemu sprzeczne wersje. Policjant uświadamia im, że to Julia musi dokonać wyboru.

Złotopolscy: Pomoc domowa (822)

Marta jest przekonana, że podpisanie przez Wieśka pozwu oznacza przyznanie się do grzechu. Marcysia namawia Grzegorza, by wrócił do pracy w kawiarni. Rozwija się romans Rudego i Kaliny.

Złotopolscy: Punkt widzenia (821)

Po wyjeździe Magdaleny Marcysia nie radzi sobie z domem. Chciałaby też pełnić obowiązki sołtysa za Andrzeja. Prosi ojca o wstawiennictwo. Julia opowiada Magdalenie o bójce Emila z Józefem.

Złotopolscy: Podzieleni (820)

W rodzinie Gabrielów zdania na temat konfliktu Marty i Wieśka są podzielone. Mirek uważa, że ojciec spędza noce u byłej żony, Tomek nie opowiada się po żadnej stronie, Eleonora broni syna.

Złotopolscy: Pozew (819)

Kleczkowska mówi Złotopolskim, że doszło do bójki między Emilem a Józefem. Eleonora uważa, że postępowanie Marty może nakłonić Wieśka, by wrócił do byłej żony.

Złotopolscy: Pojedynek (818)

Marcysi trudno znieść milczenie Magdaleny. Waldek tłumaczy żonie, że denerwuje się ona wyjazdem. Emil Gilewski postanawia interweniować, widząc, że Józef usiłuje zdobyć sympatię Julii.

Złotopolscy: Cześć Julii (817)

Agata przygotowuje się do wyjazdu do Stanów. Przedtem upewnia się, że Marta i Wiesiek doszli do porozumienia. Ilona obawia się, że córka szuka kolejnego pretekstu, aby nie jechać na badania.

Złotopolscy: Prosto w oczy (816)

Agata odwiedza ojca i Martę. Wiesiek sądzi, że żona za bardzo przejmuje się jego snami. Marta uważa, że zawsze była oszukiwana. Mieszkańcy Złotopolic chcą zatrzymać Andrzeja we wsi.

Złotopolscy: Odlot (815)

Marcysia chce wiedzieć, kiedy odbędą się nowe wybory na sołtysa. Julii jest przykro, że Andrzej i Magdalena opuszczają Złotopolice. Ilona zostawia Wieśkowi klucze od swojego mieszkania.

Złotopolscy: Wirus (814)

Wiesiek bez skutku próbuje dojść do porozumienia z żoną. Marcysia jest oburzona, że Waldek dał Andrzejowi część domu i ziemi, a Andrzej wyjeżdża. Marta postanawia rozwieść się z Wieśkiem.

Złotopolscy: Poczucie winy (813)

W konflikcie między Martą a Wieśkiem Eleonora opowiada się po stronie synowej. Kalina dostaje propozycję pracy na Dworcu Wschodnim lub Zachodnim. Andrzej chce wyprowadzić się ze Złotopolic.

Złotopolscy: Łyżka soli (812)

Wiesiek przez pomyłkę wsypuje Marcie do kawy sól. Listonosz listy do Złotopolskich przekazuje Andżelice. Marta skarży się Tomkowi na Wieśka. Radek namawia Agatę na wyjazd na badania do USA.

Złotopolscy: Co się komu śni (811)

Marta mówi Wieśkowi, że przez sen prosił Ilonę o wybaczenie. Andrzej Złotopolski rezygnuje z funkcji sołtysa. Listonosz próbuje przeprosić Julię. Do komisariatu dzwoni Olimpia Fajerek.

Złotopolscy: Przedmowa (810)

Bartek zapewnia Agatę, że Helena zajmuje się Zosią sumiennie, ale tylko jako ciotka. Agata postanawia to sprawdzić. Wiesiek pyta Ilonę, czy wybaczyła mu przewinienia z przeszłości.

Złotopolscy: Ładna para (809)

Marcysia uważa, że wybory są sfałszowane i Andrzej powinien się wstydzić. Andrzej jest dotknięty. Znajduje ofertę pracy w regionalnej gazecie. Wiesiek ma wyrzuty sumienia z powodu Agaty.

Złotopolscy: To nie sen (808)

Zalewska martwi się, że straci pracę u Biernackiego, bo o fałszerstwo podejrzewa się jej męża. Rudy rezygnuje z wyjazdu do Angli. Andrzej Złotopolski poznaje mieszkańców wsi.

Złotopolscy: Szydło wychodzi z worka (807)

Marcysia zastanawia się, czy Andrzej brał udział w oszustwie. Poseł Jemioła jest zaskoczony, że Zalewska napisała Biernackiemu dobre przemówienie. Joanna ma napisać mowę na ten sam temat.

Złotopolscy: Kwadratura koła (806)

Kalina liczyła na udział w szkoleniu w Anglii, ale propozycję wyjazdu otrzymuje Rudy. W Złotopolicach mówi się, że Marcysi ujęto głosów, a wybory zostały sfałszowane.

Złotopolscy: Człowiek ma różne miny (805)

Andrzej przybija tabliczkę z napisem "Sołtys". Józef wspomina czasy, kiedy sołtysem Złotopolic był Dionizy. Komendant Frotecki uważa, że nowy sołtys powinien nawiązać współpracę z policją.

Złotopolscy: Deja vu (804)

Marcysia dostała w wyborach tylko jeden głos. Radek uważa, że Agata powinna jechać do USA. Agata wyprowadza się do Tomka. Ilona prosi Wieśka, by pomógł nakłonić córkę do wyjazdu na leczenie.

Złotopolscy: Wybory (803)

W dniu wyborów Andrzej jest pełen wątpliwości, jednak Magdalena nie pozwala mu zdezerterować. Kucharz Grzegorz również się waha. Zalewska ma napisać Biernackiemu przemówienie.

Złotopolscy: Przed wyborami (802)

Marcysia namawia kobiety do głosowania na nią w wyborach sołeckich. Poseł Jemioła zarzuca asystentce Biernackiego nieznajomość języków obcych. Biernacki jest innego zdania.

Złotopolscy: Sens (801)

Marcysia, ne chcąc mieć w wyborach sołeckich rywala w Grzegorzu, namawia Kleczkowską, by jej mąż wrócił do kawiarni. Złotopolski po powrocie z Brukseli nie może znaleźć dla siebie miejsca.

Złotopolscy: Co komu pisane (800)

Helena dowiaduje się, że Zofia jest w szpitalu. Marcysia mówi Agacie i Helenie, że Ilona i Zofia się posprzeczały. W Złotopolicach nie wierzą w umiejętności nowej asystentki Biernackiego.

Złotopolscy: Kilka słów prawdy (799)

W wywiadzie TV poseł Jemioła chwali Biernackiego za zatrudnienie Zalewskiej. Między Radkiem i Agatą często dochodzi do nieporozumień z powodu jej zaangażowania w sprawy Heleny i Zofii.

Złotopolscy: Casting (798)

Joanna przesłuchuje kandydatki na asystentki Biernackiego. Jako ostatnia zjawia się Zalewska. Joanna przekonuje posła, że to najlepsza kandydatka. W Warszawie zjawia się Marylka.

Złotopolscy: Dwie mamusie (797)

Agata nie chce jechać do USA na leczenie. Ilona jest przekonana, że to Radek nie pozwala jej córce wyjechać. Zosia mówi Helenie, że chce mieć dwie mamusie - ją i jej siostrę, Zofię.

Złotopolscy: Nikomu nie jestem potrzebny (796)

Marek postanawia wyjechać ze Złotopolic. Zwierza się w pubie Kowalskiemu, że nie jest nikomu potrzebny. Agatę niepokoi obecność Heleny w Polsce. Uważa, że powodem jej przyjazdu był Bartek.

Złotopolscy: Drabina (795)

Waldek rozmawia z Marcysią. Sugeruje żonie, że ona powinna pomóc Złotopolskiemu, a on Biernackiemu. Helena zapewnia Agatę, że w jej kontaktach z Bartkiem, nie ma nic złego.

Złotopolscy: Proszę mi nie przeszkadzać (794)

Marek nie chce rozmawiać z rodziną. Zamyka się w swoim pokoju. Andrzej podejrzewa, że kuzyna spotkała w Brukseli jakaś przykrość. Zofia chce, aby Tomek śledził jej męża Bartka.

Złotopolscy: Przyjazd Heleny (793)

Do Polski przyjeżdża Helena. Ma zamiar otworzyć w kraju sieć przedszkoli. Chce również spotkać się ze swoją córką Zosią i siostrą Zofią. Z Brukseli wraca Marek Złotopolski.

Złotopolscy: Ale wstyd (792)

Tomek tłumaczy żonie, że poprosił przyjaciela o śledzenie Marylki, bo przeczytał SMS-a od Kacpra i był zazdrosny. Andrzej Złotopolski chce kandydować na sołtysa w Złotopolicach.

Złotopolscy: Uroczysta kolacja (791)

Tomek chce zorganizować rodzinne spotkanie, by uczcić powrót Marylki z Anglii. Ona oznajmia jednak, że będzie w tym czasie zajęta służbowo. Tomek prosi Marcela, żeby śledził Marylkę.

Złotopolscy: Śledztwo (790)

Mieszkańcy Złotopolic prowadzą śledztwo w sprawie odejścia z plebanii Grzegorza. Na prośbę Tomka Marcel śledzi Marylkę. Okazuje się, że brała udział w pewnej spektakularnej akcji.

Złotopolscy: Zazdrosny Tomek (789)

Tomek odbiera SMS w telefonie Marylki. To wiadomość od Kacpra, którą kasuje. Kacper liczy na spotkanie z Marylką. Skarży się Marcelowi, że zamiast z nim na urlop, pojechała na szkolenie.

Złotopolscy: Zaskakująco dobre wyniki (788)

Kacper jest szczęśliwy z powodu spotkania z Marylką. W komisariacie powinni myśleć, że odpuścił Rudemu na prośbę Kaliny, a nie Marylki. Agata ma zaskakująco dobre wyniki badań lekarskich.

Złotopolscy: Kacper odpuszcza glinie (787)

Kacper dowiaduje się o związku Kaliny z Rudym. Postanawia sprawdzić to w komisariacie. Komisariat odwiedza też Marylka. Kalina uważa, że jest ona powodem konfliktu Rudego z Kacprem.

Złotopolscy: Tajemnice służbowe Marylki (786)

Następnego dnia po powrocie z Londynu Marylka przygotowuje się do porannego biegania. Tomkowi mówi, że nie może go ze sobą zabrać. Nie wyjaśnia sytuacji, zasłaniając się tajemnicą służbową.

Złotopolscy: Misja Wieśka (785)

Kalina mówi Rudemu, że może stracić pracę, jeśli nie przeprosi Kacpra. Do policjanta to nie trafia. Wiesiek rozmawia z Kacprem. Nie udaje mu się jednak przekonać go do zmiany decyzji.

Złotopolscy: Taca grubasa (784)

Wiesiek próbuje skontaktować się z Kacprem. Ilona prosi Radka o nakłonienie Agaty do wyjazdu na badania do USA. Grzegorza nie ma w pracy. Kleczkowska okłamuje wikarego, że mąż jest chory.

Złotopolscy: Pułapki (783)

Ojciec Różyczki twierdzi, że Ziuk nie jest ojcem jej dziecka. Radek zarzuca Izie intryganctwo. Waldek wraca z Syberii. Grzegorz ma dość pracy na plebanii, nie mówi jednak dlaczego.

Złotopolscy: Powrót Radka (782)

Policjanci czekają na decyzję Kacpra. Zależy od niej przyszłość Rudego. Okazuje się, że Hartowny chce wrócić na dworcowy komisariat. Radek prosi Agatę o pokazanie prawdziwych wyników badań.

Złotopolscy: Poza zasięgiem (781)

Po wyjeździe Radka Agata jest bardzo samotna. Próbuje dzwonić do niego, ale jego telefon jest poza zasięgiem operatora. Izabela ją pociesza. Różyczka wyprowadza się do domu rodziców.

Złotopolscy: Prawdziwy mężczyzna umie się zachować (780)

Wiesiek uważa, że Kalina pogodzi Rudego i Kacpra. Kalina prosi go o nieskładanie doniesienia na Rudego. Wiesiek mówi Radkowi o chorobie Agaty. Ten zastanawia się nad wyjazdem do Paryża.

Złotopolscy: Męska rozmowa (779)

O chorobie Agaty wie już cała rodzina. Eleonora zaczyna coś podejrzewać. Rudy jest zazdrosny o Kalinę. Umawia się z Kacprem na męską rozmowę. W trakcie spotkania dochodzi do awantury.

Złotopolscy: Fałszywe wyniki (778)

Marta mówi Ilonie o chorobie córki. Radek ostrzega Agatę przed swoją siostrą. Izabela daje jej dobre badania, by pokazała je Radkowi. Waldek, mimo protestów, postanawia wyjechać na Syberię.

Złotopolscy: Gdyby okazało się najgorsze (777)

Marta ukrywa przed Wieśkiem, że Agata jest chora. Agata zwierza się Izabeli, że czuje się coraz gorzej. Zataiła fakt, że ma białaczkę, gdyż nie chce nikogo martwić. Marta jest zrozpaczona.

Złotopolscy: Badania (776)

Rosną wydatki związane z budową hotelu dla koni. Waldek chce wyjechać z Duninem na Syberię i zdobyć fundusze na inwestycję. Marcysia daje mu pełnomocnictwa do korzystania z kont bankowych.

Złotopolscy: Szlachectwo zobowiązuje (775)

Radek prosi Agatę, aby poszła do lekarza. Marcysia radzi Józefowi, aby pomógł bratankowi. Listonosz ulega namowom Złotopolskiej. Kacper wyznaje Kalinie, co do niej czuje.

Złotopolscy: Słabość Agaty (774)

Marcysia nie zgadza się, aby Waldek wyjechał do Rosji. Młoda Złotopolska zastanawia się, czy Agata nie jest w ciąży. Kalina marzy o związku z Kacprem, ale kryje się z uczuciami.

Złotopolscy: Mała wojna (773)

Marcysia i Waldek kłócą się o pieniądze. Marcysia nie chce finansować budowy hotelu dla koni. Waldek prosi o pożyczkę Andrzeja. U Złotopolskich pojawia się Dunin, który wyjeżdża na Syberię.

Złotopolscy: Szeryf z Warszawy (772)

Wiesiek zawozi matkę do Złotopolic. Andrzej dostrzega, że policjant awansował. Izabela odwiedza Radka i Agatę. Frotecki całą noc pilnował sklepu. Po jego odejściu zjawia się rewindykator.

Złotopolscy: Znicz (771)

Tomek wraca z Londynu. Widział się z Marylką, ale utrzymuje wszystko w tajemnicy. Ziuk wyznaje Marcysi, dlaczego z Różyczką i dzieckiem nie odwiedzili stryja. Maciej Kosa dręczy Kleczkowską.

Złotopolscy: Kalina w Złotopolicach (770)

Magdalena nie chce korzystać ze zmywarki i każe Waldkowi ją zwrócić. W Złotopolicach zjawia się Kalina. Rewindykator długów znów nachodzi Kleczkowską. Ziuk obiecuje Józefowi, że go odwiedzi.

Złotopolscy: Zmywarka niezgody (769)

Waldka irytuje, że żona podejmuje decyzje w sprawach finansowych. Kalina chce zdobyć poparcie Rudego. W tajemnicy przed Wieśkiem umawia się z nim. Agata zaprasza Ilonę do nowego mieszkania.

Złotopolscy: Upokorzenia (768)

Waldek jest wściekły, gdy dowiaduje się, że Marcysia przelała pieniądze na swoje nowe konto. Prosi Biernackiego o pożyczkę. Emil ma nadzieję, że przed rozprawą w sądzie spotka się z Julią.

Złotopolscy: Wspólny dom (767)

Waldek i Andrzej rozmawiają na temat inwestycji. Patrol policji pilnuje posesji Biernackiego. Izabela umawia się z Iloną. Twierdząc, że kobieta nienawidzi córki, doprowadza do sprzeczki.

Złotopolscy: Samoobrona męska (766)

Marcysia domyśla się, że Ziuk z Różyczką i dzieckiem mieszkają w kamienicy Julii. Biernacki odwiedza Tomka. Okazuje się, że wyłudzić pieniądze starał się gangster Kosa.

Złotopolscy: Próba sił (765)

Wiesiek jest sceptyczny wobec związku Agaty z Radkiem. Ilona uważa, że Radkowi chodzi o jej pieniądze. Julia na prośbę Marcysi zgadza się przyjąć jako lokatorów Ziuka z Różyczką i dzieckiem.

Złotopolscy: Misja Izabeli (764)

Marta i Wiesiek umawiają się w kawiarni z siostrą Radka. Biernacki prosi Tomka Gabriela.o pomoc w sprawie długu. Waldek chce się spotkać z Zalewskim. Różyczka wystąpiła do sądu o alimenty.

Złotopolscy: Trzy krzyżyki (763)

Marcysia uważa, że źle dysponują pieniędzmi. Proponuje inwestowanie. Pod nieobecność Biernackiego pojawia się pracownik firmy windykacyjnej. Przerażona Joanna podpisuje dokument krzyżykami.

Złotopolscy: Małżeńska kasa (762)

Wiesiek chce pochwalić się przed Złotopolskimi awansem. Marcysia żali się, że Magdalena nie uprzedziła jej o podróży poślubnej. Agata zamierza kupić mieszkanie, ale Radek nie ma pieniędzy.

Złotopolscy: Emeryt (761)

Andrzej szykuje śniadanie do łóżka świeżo poślubionej małżonce. Listonosz chwali się Kleczkowskiej, że był na ślubie Złotopolskich. Ku wielkiemu zaskoczeniu Gabriel otrzymuje awans...

Złotopolscy: Odwołany ślub (760)

Ślub został odwołany, ale Andrzej obiecuje, że znów pójdzie do księdza. Ilona umawia się z Agatą. Marta ma się spotkać z komendantem policji. Wikary nakłania Biernackiego do ślubu z Joanną.

Złotopolscy: Powrót Magdaleny (759)

Dzięki komendantowi Froteckiemu wyjaśnia się sprawa Walentyny Złotopolskiej. Otrzymuje on nawet dyplom z podziękowaniem. Magdalena nie wróciła do domu i Andrzej odwołuje ślub.

Złotopolscy: Fałszywe dokumenty (758)

Andżelika prosi Andrzeja o pilne stawienie się u Froteckiego. Rozeszła się plotka, że Andrzej jest żonaty. Andżelika ma pretensję, że oszukiwał Magdalenę. Emil próbuje pojednać się z Julią.

Złotopolscy: Odważenie się (757)

Kacper rozmawia z Andrzejem na temat Walentyny Złotopolskiej. Sugeruje, że mogła kupić dokumenty. Zenek próbuje się dowiedzieć, jak dobra po stryju Antonim trafiły w ręce Zalewskiej.

Złotopolscy: Bigamista (756)

Andrzej jest zrozpaczony. Okazuje się, że Magdalena - na wieść o istnieniu tajemniczej Walentyny Złotopolskiej - postanowiła wyjechać. Mówi Froteckiemu, że wystraszył mu narzeczoną.

Złotopolscy: Fatum (755)

Szczęśliwa w małżeństwie Marta z rezerwą przyjmuje zaloty Wonsa. Ilona oddaje Tomkowi weksel, nie będzie go szantażować. Ziuk skarży się Marcysi, że stryj Józef nie zgadza się na ślub.

Złotopolscy: Teatr (754)

Marta zasypuje męża komplementami. Listonosz z Ziukiem próbują dojść do porozumienia z Borowym. Ksiądz Leski namawia Biernackiego, aby pogodził się z żoną. Bank przejmuje apartamenty Agaty.

Złotopolscy: Walentyna Złotopolska (753)

Wiesiek zwierza się Mirkowi, że nie umie postępować z żoną. Syn radzi okazywanie czułości. Marta opowiada o swoich kłopotach Janeczce. Synowa z kolei doradza prawienie Wieśkowi komplementów.

Złotopolscy: Proces o uczucia (752)

Wieśkowi proponują w kadrach przejście na emeryturę. Jest załamany. Kalina rozważa złożenie na niego skargi. Ma dość wykorzystywania jej przez komendanta do rozgrywek z żoną.

Złotopolscy: Umowa (751)

Biernacki mówi Joannie, że pieniądze Zalewskiego pochodzą z nierządu. Zalewska wyjawia Kleczkowskiej i posłowi tajemnicę: Antoni przekazał jej pieniądze. Helena postanawia wrócić do USA.

Złotopolscy: Źródło pieniędzy (750)

Kucharz żałuje, że powiedział o spowiedzi Zalewskiej. Zalewski mówi Biernackiemu, gdzie znalazł pieniądze. Wiesiek prosi żonę, by nie szła do komendanta. Boi się wysłania na emeryturę.

Złotopolscy: Cudze sekrety (749)

Grześ posłuchał spowiedź Zalewskiej: Antoni przed śmiercią dał jej pieniądze, które trafiły do Biernackiego. Ilona dowiaduje się, że Waldek i Andrzej chcą zbudować hotel dla koni.

Złotopolscy: Zasada wikarego (748)

Marta grozi Wieśkowi, że jeśli nie wróci do domu, pójdzie na skargę do przełożonego. Rozmawia też z Iloną o próbie szantażu wekslem. Ilona ma za złe Helenie, że zaprzyjaźniła się z Zosią.

Złotopolscy: Złotopolskie grzechów odpuszczenie (747)

Wiesiek po atakach ze strony matki i żony czuje się osaczony. Postanawia nocować w komisariacie. Marta przeżywa, że mąż nie wraca na noc do domu, ale Eleonora ją uspokaja.

Złotopolscy: Nocna zamiana (746)

Marta skarży się Eleonorze, że Wiesiek ma kochankę. Teściowa udaje się na komisariat. Okazuje się, że wypad Kaliny z Wieśkiem był tylko prbą wzbudzenia w Marcie zazdrości.

Złotopolscy: Poczta Dionizego (745)

Marta podejrzewa męża o romans z Kaliną. Zenek mówi Kleczkowskiej, że spadek po stryju Antonim przeznaczy na cele społeczne. Okazuje się, że Ilona wykorzystała weksel podpisany przez Tomka.

Złotopolscy: Misja dobrej woli (744)

Magdalena prosi Andrzeja, by nie mówił o ich spotkaniach. Kalina chce pomóc Wieśkowi odzyskać względy Marty. Tomek mówi Agacie o próbie szantażu i zastanawia się, czy nie stoi za tym Ilona.

Złotopolscy: Dwa oblicza (743)

Marcysia uważa, że zły stan ojca ma podłoże psychiczne. Zna już powody jego frustracji. Joanna troskliwie opiekuje się Biernackim. Wons mówi Marcie, że szczęście czeka ją tylko u jego boku.

Ładuję...