07 zgłoś się | odc. 16/21: Skok śmierci

serial kryminalny Polska 1984  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Toczy się śledztwo w sprawie napadów na jubilerów i lekarzy. Przestępstwa zdarzyły się w różnych miejscach, a ofiar nic nie łączy. Zubek odchodzi na emeryturę. Zastępuje go por. Jaszczuk.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Toczy się żmudne śledztwo w sprawie napadów na bogatych jubilerów i lekarzy. Przestępstwa miały miejsce w różnych częściach Polski, a ofiar nic ze sobą nie łączy. Tymczasem porucznik Zubek odchodzi na zasłużoną emeryturę. Do Borewicza i Olszańskiej dołącza jego siostrzeniec, porucznik Jaszczuk. Nowy partner początkowo nie potrafi wykazać się doświadczeniem. Wspólnie z nimi wpada jednak na interesujący trop, wiodący do cyrkowej trupy akrobatów. Relacje między dwoma mężczyznami i współpracującą z nimi kobietą okazują się dość skomplikowane.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...