07 zgłoś się | odc. 12/21: Ścigany przez samego siebie

serial kryminalny Polska 1981  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Borewicz prowadzi dochodzenie: pewna kobieta wypadła na ulicę podczas mycia okien. Wkrótce podczas kąpieli w wannie ginie inna kobieta. Obie śmierci mają związek ze sprawą sprzed lat.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Borewicz prowadzi dochodzenie w pozornie prostej sprawie - pewna kobieta podczas mycia okien wypadła na ulicę. Wkrótce po tej tragedii podczas kąpieli w wannie ginie niejaka Klementyna Nawrocka. Porucznik odkrywa, że obie te śmierci mają związek ze sprawą sprzed lat, dotyczącą niewyjaśnionego do tej pory napadu na bank i przypominaną właśnie w telewizji. Okazuje się, że Nawrocka widziała wtedy bandytę.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...