07 zgłoś się | odc. 11/21: Wagon pocztowy

serial kryminalny Polska 1981  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Z wagonu pocztowego nieznani sprawcy kradną pół miliona złotych. Trzej konwojenci pilnujący ładunku zostali uśpieni. Śledztwo ujawnia, że mężczyźni spożyli piwo ze środkiem nasennym.

Oglądaj w telewizji

Nd 14.08 23:10
TVP HDlogo

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Z wagonu pocztowego nieznani sprawcy kradną pół miliona złotych. Okazuje się, że trzej konwojenci, pilnujący ładunku, zostali uśpieni. Śledztwo prowadzone przez Borewicza ujawnia, że mężczyźni spożyli piwo, w którym znajdował się środek nasenny. W kręgu podejrzanych znajdują się zarówno sami ochroniarze, jak i wózkarz (Stanisław Pąk) - przywożący napój, steward (Stanisław Michalik) - podający trunek, a także elektryk (Jan Ciecierski), który wchodził w trakcie podróży do pomieszczenia. Niebawem w podłodze pociągu zostaje znaleziony zrabowany łup. Porucznik w ukryciu oczekuje, kto przyjedzie zabrać zawartość skrytki.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...