07 zgłoś się | odc. 1/21: Major opóźnia akcję

serial kryminalny Polska 1976  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Gang prowadzi skup dewiz, przemyt. Nowy, który opuścił więzienie poznaje tajemnice i ludzi. Gang wpada w ręce milicji. Akcja powiodła się dzięki Nowemu, porucznikowi Borewiczowi.

Oglądaj w telewizji

Pt 23.02 22:25
TVP Kulturalogo
Pt 23.02 22:25
TVP Kultura 2logo
Nd 3.03 18:25
TVP Serialelogo
Pon 4.03 0:30
TVP Serialelogo

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Gang Inżyniera na wielką skalę skupuje dewizy, zajmuje się również przemytem złota i dzieł sztuki. Do bandy zostaje przyjęty nowy członek - były więzień - który ma ściągać od wierzycieli długi i kontrolować gangsterów z Wybrzeża. Nowo przyjęty radzi sobie bardzo dobrze i wkrótce poznaje coraz więcej tajemnic gangu. Pewnego dnia zostają one jednak ujawnione. Okazuje się, że nowy przestępca to w rzeczywistości funkcjonariusz milicji - porucznik Borewicz z Komendy Stołecznej.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...