07 zgłoś się | odc. 10/21: Grobowiec rodziny von Rausch

serial kryminalny Polska 1981  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Borewicz rozpoczyna śledztwo w sprawie włamań do grobowców. Wszyscy, których groby zostały splądrowane, zmarli za granicą, a transportem zwłok zajmowała się pewna firma z Londynu.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Porucznik Borewicz rozpoczyna śledztwo w sprawie powtarzających się włamań do grobowców. Okazuje się, że wszyscy ci, których miejsce pochówku zostało splądrowane, zmarli za granicą, a transportem zwłok zajmowała się firma z Londynu. Niebawem milicjant odkrywa, że przedstawiciel przedsiębiorstwa przybywał do Polski każdorazowo tuż po pogrzebie. Idąc tropem ostatniego przestępstwa, popełnionego na grobowcu rodziny von Rausch, funkcjonariusz ustala listę podejrzanych. Postanawia przyłapać sprawców na gorącym uczynku i poznać motywy ich postępowania.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...