07 zgłoś się | odc. 13/21: Strzał na dancingu

serial kryminalny Polska 1981  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Podczas dancingu w jednej z restauracji zostaje zastrzelony młody mężczyzna. Z jego mieszkania ginie teczka z danymi obciążającymi wiele znanych osób. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi.

Oglądaj w telewizji

Pt 19.08 21:35
TVP HDlogo
Nd 21.08 22:55
TVP HDlogo

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Podczas dancingu w jednej z warszawskich restauracji zostaje zastrzelony młody mężczyzna, Mieczysław Romski. Dochodzenie wykazuje, że z mieszkania ofiary zginęła żółta teczka, zawierająca dane obciążające wiele znanych osób. Porucznik Borewicz odkrywa, że ludzie, których nazwiska znajdują się na tej liście, byli szantażowani przez zamordowanego. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...