07 zgłoś się | odc. 5/21: 24 godziny śledztwa

serial kryminalny Polska 1978  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Porucznik Borewicz usiłuje rozwiązać zagadkę śmierci Kasi Jańczak zamordowanej wieczorem w drodze z pracy do domu. Podejrzany jest jej kolega, Adam Fordon, wychowanek domu poprawczego.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Porucznik Borewicz usiłuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci młodziutkiej Kasi Jańczak, która została zamordowana wieczorem w drodze z pracy do domu. Głównym podejrzanym jest jej kolega, Adam Fordon, były wychowanek jednego z domów poprawczych. Adam mieszka obecnie u swego opiekuna, Łukasza Mińskiego, który - chcąc chronić chłopaka - bierze na siebie winę za zbrodnię. Tymczasem mordercą jest zupełnie ktoś inny.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...