07 zgłoś się | odc. 18/21: Bilet do Frankfurtu

serial kryminalny Polska 1984  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Znika dyrektor przedstawicielstwa handlowego. Śledztwo wykazuje przestępstwo gospodarcze. Jego sprawcy porywają samolot, którym zamierzają uciec. Wkracza brygada antyterrorystyczna.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Krzysztof Kalkowski, dyrektor przedsiębiorstwa handlu zagranicznego, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jego żona podejrzewa, że przyczynili się do tego nieuczciwi współpracownicy - Kazimierz Sitek i Jolanta Czechowiczowa. Następnego dnia auto Kalkowskiego zostaje znalezione w lesie z dziurą od kuli i śladami krwi. Ciała nie ma. Podejrzany o dokonanie zabójstwa Sitek zostaje aresztowany, ale następnego dnia Kalkowski odzywa się telefonicznie. Całe opowiadanie jego żony było zmyślone. Sitek i Czechowiczowa, zamieszani w sprawę, próbują samolotem uciec za granicę. Widząc na lotnisku nadjeżdżające wozy MO, biorą zakładników. Do akcji wkracza brygada antyterrorystyczna.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...