Ojciec Mateusz 30: Sakrament pojednania (390)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

W Kleczanowie oczekujący na spowiedź wierni odkrywają, że ksiądz jest martwy. Kiedy do Sandomierza wraca Mateusz (Artur Żmijewski), od razu angażuje się w dochodzenie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

W Kleczanowie pod Sandomierzem oczekujący w kościele na spowiedź wierni odkrywają, że ksiądz w konfesjonale jest martwy. Chwilę wcześniej do sakramentu pojednania przystąpił dziwnie zachowujący się, nieznany lokalnej społeczności mężczyzna. Tymczasem do Sandomierza wracają z Rzymu Mateusz i ksiądz Jacek. Wiadomość o śmierci duchownego Komody wstrząsa proboszczem. Poprzedniego dnia jeszcze się ze sobą kontaktowali, a rozmowa dotyczyła kwestii tajemnicy spowiedzi. Mateusz prosto z lotniska jedzie do sandomierskiej komendy. Funkcjonariusze wobec jego zeznań i wyników sekcji zwłok duchownego rozpoczynają śledztwo. Substancja, którą został otruty kleczanowski proboszcz nie pozostawia żadnych wątpliwości - to potężny oręż chemiczny w rękach służb wrogiego wywiadu.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...