Ojciec Mateusz 30: Zodiak (389)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ginie para kochanków. Do redakcji gazety wpływa anonim z szyfrem. Tajemniczy Zodiak ostrzega, że jeśli jego wiadomość nie zostanie wydrukowana w prasie, będą kolejne ofiary.

Oglądaj w telewizji

Nd 25.02 20:20
TVP Polonialogo
Pon 26.02 12:50
TVP Polonialogo
Wt 27.02 2:20
TVP Polonialogo
Czw 29.02 20:35
TVP 1logo
So 2.03 17:35
TVP 1logo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Paweł Jaskólski i jego ukochana Małgorzata Moroń spotykają się w urokliwym zagajniku. Korzystając z romantycznych okoliczności przyrody mężczyzna oświadcza się swojej wybrance. Niespodziewanie padają strzały. Kochankowie giną z rąk tajemniczego mordercy. Policjanci rozpoczynają śledztwo. Jedynym tropem, na jaki wpadają jest zapis miejskiego monitoringu. Na nagraniach pojawia się zagadkowy furgon. Wkrótce do redakcji "Nowinek Sandomierskich" wpływa anonim. Zawiera on tajemniczy szyfr, a autor podpisał się jako Zodiak. Ostrzega on w liście, że jeśli szyfr nie zostanie wydrukowany w prasie, pojawią się kolejne ofiary. Śledczy zwracają się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu zagadki do policyjnego psychologa. Ten sugeruje, że przestępca może być tzw. zabójcą medialnym, który liczy na jak największy rozgłos swoich czynów. Policja podąża tym tropem, szukając winnego wśród pacjentów zakładu psychiatrycznego. Tymczasem babcia Lucyna wspiera Pączka, który przeżywa sercowe niepowodzenia. Wreszcie dowie się on, czego kobiety oczekują od mężczyzn.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...