Ojciec Mateusz 30: Błąd w sztuce (392)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Media nagłaśniają sprawę żony Wolińskiego. Mężczyzna obwinia o jej śmierć chirurga Krzysztofa Mitruta. Lekarz zostaje pobity przed własnym domem. Sandomierscy policjanci rozpoczynają śledztwo.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Media nagłaśniają sprawę żony Macieja Wolińskiego. Mężczyzna obwinia o jej śmierć chirurga Krzysztofa Mitruta. Niebawem doktor zostaje brutalnie pobity przed własnym domem. Policja rozpoczyna śledztwo. W zastępstwie za Mitruta, planowe operacje w szpitalu musi przeprowadzić doktor Maćkowiak. Wkrótce okazuje się, że córka lekarza spotykała się z byłym kryminalistą. Nie znała jednak przeszłości chłopaka, a Mitrut, który udzielał mu pomocy, chciał wymusić na nim wyjawienie prawdy. Podejrzenia padają także na Wolińskiego, który miał motyw by zemścić się na lekarzu, a co więcej nie ma solidnego alibi. Tymczasem do Mateusza przybywa ambasador Krasowski, którego poznał w Rzymie. Natalia przygotowuje wykwintne przyjęcie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...