Ojciec Mateusz 30: Co Bóg daje (391)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Zostaje znalezione ciało stolarza, Błażeja Zacharskiego. Początkowo wszystko wskazuje na to, że zginął w wyniku wypadku. Sandomierscy policjanci nie wykluczają jednak, że ktoś mu w tym pomógł.

Oglądaj w telewizji

So 15.06 17:35
TVP 1logo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Zostaje znalezione ciało stolarza, Błażeja Zacharskiego. Początkowo wszystko wskazuje na to, że zginął w wyniku nieszczęśliwego upadku z metalowej drabiny. Sandomierscy policjanci nie wykluczają jednak, że ktoś Zacharskiemu w tym pomógł. Mężczyzna zmagał się z problemami finansowymi, miał napięte relacje z pewnym dostawcą drewna, a jeden z niezadowolonych klientów żądał natychmiastowego zwrotu zaliczki za wadliwie wykonane schody. Niebawem Mateusz odkrywa również, że Zacharski był ciężko chory. Na ten trop naprowadza proboszcza ostatnia wizyta stolarza na plebanii, który zainteresowany był naukami Kościoła w sprawie samobójstwa.

Występują

Twórcy

Ładuję...