Ojciec Mateusz 30: Wyjść z dwiema twarzami (394)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Jolanta ma zapłacić okup za uprowadzonego partnera, scenarzysty filmów Juliusza Praksedy. W Sandomierzu właśnie trwa przegląd jego twórczości. Jolanta oskarża mężczyznę o współudział w porwaniu.

Oglądaj w telewizji

Pt 24.05 10:40
TVP 1logo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Dwie kobiety ubrane w hinduskie stroje, Jolanta i Teresa, medytują na poboczu szosy, przy której właśnie trwają roboty drogowe. Wkrótce wychodzi na jaw, że medytacja była jedynie przykrywką. Okazuje się bowiem, że od Jolanty tajemniczy przestępca zażądał okupu w wysokości 100 tysięcy złotych za życie jej partnera, niegdyś znanego filmowca, Wiktora Kozaka. Był on scenarzystą popularnych filmów moralnego niepokoju w reżyserii Juliusza Praksedy. W Sandomierzu właśnie trwa przegląd jego twórczości. Mężczyzna zostaje obwiniony przez Jolantę o współudział w porwaniu scenarzysty. Tymczasem pracę w sandomierskiej komendzie rozpoczyna nowa posterunkowa Dagmara, która od razu wpada w oko Bolkowi. Kobieta proponuje wybrać się na seans jednego z obrazów Praksedy.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...