Ojciec Mateusz 30: Cywil (393)

serial kryminalny Polska 2023  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ksiądz Jakub porzucił kapłaństwo. Mierzy się z ostracyzmem i szuka zrozumienia u Mateusza. Następnego dnia były duchowny zostaje znaleziony martwy. Okoliczności sugerują, że było to samobójstwo.

Oglądaj w telewizji

Czw 23.05 10:40
TVP 1logo

Opis

Obdarzony zmysłem detektywistycznym proboszcz parafii w Sandomierzu, ksiądz Mateusz Żmigrodzki (Artur Żmijewski), pomaga miejscowym policjantom w rozwiązywaniu kolejnych skomplikowanych zagadek kryminalnych.

W tym odcinku

Jakub podejmuje decyzję porzuceniu stanu kapłaństwa. Mierzy się z ostracyzmem i szuka zrozumienia u Mateusza. Przed restauracją zostaje zaatakowany przez paparazzo. Niszczy jego kosztowny sprzęt. Następnego dnia były ksiądz zostaje znaleziony martwy przed kuchenką z odkręconym gazem. Choć okoliczności sugerują samobójstwo, patolodzy wskazują na inną możliwość zgonu. Sandomierscy policjanci rozpoczynają śledztwo. Wychodzą na jaw sprawy, które okazują się szczególnie ważne dla byłych agentów CBŚP, Bolka i Tomka. Tymczasem do Możejki przyjeżdża syn, który od pewnego czasu przebywał z matką w Budapeszcie.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...