Szpital | sezon 8 odc. 536

serial paradokumentalny Polska 2016-2017  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

25-letni mężczyzna spowodował wypadek, by wyłudzić odszkodowanie. Udaje inwalidę, by pobierać zasiłek na leczenie. Dr Wójtowicz leczy nastolatkę, która zakochała się w starszym od siebie chłopaku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie doktor Dominika Gajda zmierzy się z wyjątkowo trudnym przypadkiem medycznym - chorobą Kawasakiego, na którą cierpieć będzie ośmioletni chłopiec. Historia ta ukaże też poważne problemy rodzinne, gdy ojciec pacjenta podważy diagnozę i nie wyrazi zgody na leczenie.

W tym odcinku

25-letni mężczyzna spowodował wypadek samochodowy. W ten sposób chciał wyłudzić odszkodowanie. Pacjent udaje inwalidę, by pobierać zasiłek na leczenie. Doktor Dominika Gajda natychmiast odkrywa prawdę. Mimo to mężczyzna zbiera pieniądze na oddziale, w czym pomaga mu poznana w szpitalu wolontariuszka. Dziewczyna wzywa też znajomą dziennikarkę, by nagłośniła tragedię pacjenta. Tymczasem doktor Piotr Wójtowicz leczy ranną nastolatkę, która zakochała się w starszym od siebie chłopaku i postanowiła z nim uciec. Żeby mieć pieniądze, obrabowali sklep jubilerski, należącego do ojca dziewczyny. Wkrótce mężczyzna przychodzi na oddział.

Występują

Zobacz także

Ładuję...