Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 408

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na oddział trafia 65-letnia Wanda poszkodowana w wypadku samochodowym. Wcześniej w szpitalu znaleźli się inni ranni w tym samym zdarzeniu. Pacjenci poznali się na uniwersytecie trzeciego wieku.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Karetka przywozi na oddział 65-letnią Wandę, która została poszkodowana w wypadku samochodowym. Wcześniej w szpitalu znaleźli się inni ranni w tym samym zdarzeniu. Pacjenci poznali się na uniwersytecie trzeciego wieku i postanowili wyjechać razem do Wieliczki. Zajmuje się nimi doktor Dominika Gajda. Wanda jest zakochana w swoim rówieśniku, kierowcy, ale nie chce powiedzieć o tym koleżankom. Obawia się, że mężczyzna nie zaakceptuje sposobu, w jaki zarabia pieniądze - prowadząc seks shop. Do szpitala trafia 20-letni Michał, który choruje na mukowiscydozę. Przyjmuje go dr Piotr Wójtowicz. Okazuje się, że pacjent w ostatnim czasie przestał brać leki, co spowodowało pogorszenie jego stanu. O chorobie nie wie dużo starsza partnerka Michała.

Występują

Zobacz także

Ładuję...