Szpital | sezon 13 odc. 899

serial paradokumentalny Polska 2019  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

9-latek zasłabł w trakcie zabawy na podwórku. Chłopiec ma wrodzoną wadę serca, dlatego matka nie pozwala mu spotykać się z rówieśnikami. Dr Gajda pomaga dwóm nastolatkom, które pobiły się w szkole.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Krakowie ważna jest każda minuta. Pod opieką zespołu, którym kieruje doktor Piotr Wójtowicz, znajdują się setki chorych, rannych i potrzebujących pomocy. Każda postawiona przez lekarzy diagnoza musi być trafna, ale też szybka, ponieważ ludzkie życie jest tutaj największą wartością. W kolejnym sezonie personel medyczny szpitala zostanie postawiony w stan gotowości, gdy na oddział trafią uczniowie i nauczyciel z bydgoskiej szkoły. Grupa nawdychała się gazu paraliżującego, który został rozpylony przez szkolnego chuligana podczas dyskoteki. Pracownicy szpitala będą musieli zmierzyć się również z historią ciężarnej samotnej matki, która została pobita przez swojego 16-letniego syna. Pacjentem placówki będzie też mężczyzna, który przez przypadek połknął pierścionek zaręczynowy.

W tym odcinku

Do doktora Wojciecha Jarosza trafia 9-latek, który zasłabł, bawiąc się na podwórku. Znalazł się w szpitalu dzięki pomocy nowo poznanych znajomych. Pacjent ma wrodzoną wadę serca, więc matka nie pozwala mu spotykać się z rówieśnikami. Chłopiec musiał się wymknąć. Kiedy próbuje uciec przed nadopiekuńczą rodzicielką, traci przytomność. Doktor Dominika Gajda pomaga dwóm nastolatkom, które pobiły się w szkole. Jedna z dziewczyn umawia się z ich nauczycielem matematyki. Przyjaciółka tego nie pochwala. Martwi się o drugą pacjentkę, ponieważ wie, że 25-latek jest podrywaczem. Próbuje go zdemaskować.

Występują

Zobacz także

Ładuję...