Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 413

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Do szpitala trafiają ciężko ranni bracia. Młodszy wysadził bankomat, a starszy próbował go powstrzymać. Na oddziale zjawiają się policjanci, którzy mają aresztować złodzieja.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala trafiają ranni bracia. Młodszy wysadził bankomat, a starszy próbował go powstrzymać, przez co też został ranny. Mężczyzna nie wie, że brat spotyka się z jego dziewczyną i planuje wyjechać z nią do Anglii. Tymczasem na SOR-ze zjawia się policja, by aresztować złodzieja. Chłopak zostaje zatrzymany podczas ucieczki. Starszy brat pacjenta bierze winę na siebie. Doktor Robert Szewczyk leczy 6-latka, który wpadł na sklepową ladę, przez co mocno się poranił. Matka dziecka jest chorobliwie uzależniona od brata. Chłopak pomaga jej po tym, jak została porzucona przez partnera. Nie może jednak żyć własnym życiem. Kobieta żąda, by z nią mieszkał i wychowywał jej syna. Kiedy dowiaduje się o związku brata, próbuje go zniszczyć.

Występują

Zobacz także

Ładuję...