Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 458

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Na oddział trafia 42-letni Adrian, znany biznesmen. Razem z kochanką poleciał na wycieczkę awionetką. Tuż po starcie samolot musiał awaryjnie lądować. Towarzyszka Adriana jest w nienajlepszym stanie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na oddział trafia 42-letni Adrian, znany biznesmen. Razem z kochanką poleciał na wycieczkę awionetką. Tuż po starcie doszło do usterki i samolot musiał awaryjnie lądować. Pacjentem zajmuje się doktor Piotr Wójtowicz. Pacjent niemal nie ma obrażeń, ale towarzysząca mu dziewczyna znajduje się w dużo gorszym stanie. Kochanka liczy, że Adrian dla niej weźmie rozwód z żoną. Wkrótce do szpitala docierają dziennikarze, zainteresowani wypadkiem znanego przedsiębiorcy, a niedługo po nich żona pacjenta. Na oddział trafia 64-letnia Beata, przywieziona przez córkę, Alicję. Dziewczyna została zaalarmowana przez sąsiadów, którzy twierdzili, że jej matka leży pijana na ławce przed blokiem. Pacjentkę przyjmuje doktor Robert Szewczyk. Lekarza podejrzewają u pacjentki udar mózgu. Kilka lat temu Beata straciła męża, a od jakiegoś czasu przeżywa drugą młodość. Spotyka się z młodszymi mężczyznami. Jeden z nich, po tym jak zapisała mu cały majątek, uknuł plan zabicia kochanki.

Występują

Zobacz także

Ładuję...