Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 414

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

Na SOR trafia cierpiąca na zapalenie płuc 6-letnia Zosia. Matka sama doprowadziła ją do choroby, by zwrócić uwagę męża. Zmusza też córkę do wypicia solonej herbaty, by wywołać wymioty.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafia 6-letnia Zosia, z zapaleniem płuc. Przywozi ją matka, Monika Lisiecka, która ma zaburzenia psychiczne i specjalnie doprowadziła dziecko do takiego stanu. Wcześniej zostawi ją mąż, chce więc zwrócić jego uwagę. Wkrótce do szpitala przyjeżdża ojciec małej pacjentki. Wówczas Monika zmusza córkę do wypicia solonej herbaty, by wywołać wymioty. Zamierza udowodnić byłemu mężowi, że Zosia jest naprawdę chora. Tymczasem doktor Anna Nowicka odkrywa prawdę. Karetka przywozi 18-letniego Patryka. Został on pobity przez męża nauczycielki, z którą się związał. Podczas szarpaniny ucierpiała również kobieta. Ratownikom powiedziała, że nastolatek został pobity przez chuliganów. Pacjenta przyjmuje doktor Michał Morawski.

Występują

Zobacz także

Ładuję...