Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 412

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

17-letnia Patrycja przyjeżdża do szpitala z synkiem. Chłopiec ma gorączkę, kaszle i nie może oddychać. Pacjent trafia pod opiekę doktor Nowickiej. Tymczasem Pawłowi dokucza ucisk w klatce piersiowej.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

17-letnia Patrycja przyjeżdża do szpitala ze swoim synkiem, Maksem. Chłopiec ma wysoką gorączkę, kaszle i nie może oddychać. Mały pacjent trafia pod opiekę doktor Anny Nowickiej. Ojciec dziecka woli imprezy z kolegami. Nastolatka nie kontaktuje się też z matką, która próbowała namówić ją do aborcji. Najbliższą osobą jest dla niej starszy brat. Ojciec Maksa przychodzi do szpitala, ale tylko po to, by wyłudzić od Patrycji pieniądze. 45-letniemu Pawłowi dokucza ucisk i ból w klatce piersiowej oraz bulgotanie w przełyku. Mężczyzna poczuł się źle w trakcie kolacji biznesowej. Pacjenta przyjmuje doktor Eryk Wajman.

Występują

Zobacz także

Ładuję...