Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 415

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 7 lat
zdjęcie

W skrócie

38-letnia kobieta dostała alergii po tym, jak zrobiła sobie zabieg upiększający. Pacjentka trafia pod opiekę Wajmana. Z kolei Wójtowicz bada 9-latka, który skoczył do wody na główkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

38-letnia kobieta dostała alergii po tym, jak zrobiła sobie zabieg upiększający w podejrzanym salonie. W szpitalu towarzyszy jej przyjaciółka, Kinga Korta - bohaterka programu "Żony Hollywood". Przyleciała ona do kraju na zjazd absolwentów, zorganizowany z okazji 20-lecia matury. Pacjentka doktora Eryka Wajmana rok wcześniej rozwiodła się z mężem, który był alkoholikiem. Wkrótce na oddziale zjawia się szkolna miłość kobiety. Kinga Korta nie jest zachwycona jego przyjazdem, ponieważ uważa mężczyznę za podrywacza. Doktor Piotr Wójtowicz leczy 9-latka, który uderzył głową w tafle jeziora po tym, jak skakał do wody na główkę. Matka pacjenta obwinia o wypadek swego teścia. To on namówił go na niebezpieczną próbę.

Występują

Zobacz także

Ładuję...