Szkoła (513)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Licealista Oskar jest zakochany w młodszej koleżance, Patrycji, szkolnej prymusce. Nastolatka proponuje, by zgłosili się razem do konkursu wiedzy o Franzu Kafce. Jeśli wygrają, pójdą na randkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealista Oskar Kamiński jest zakochany w młodszej koleżance, Patrycji Bartczak. To szkolna prymuska. Nastolatka proponuje, by zgłosili się razem do konkursu wiedzy o Franzu Kafce. Jeśli wygrają, pójdą na randkę. Oskar postanawia nieco się podszkolić u Karola Kota, któremu również podoba się Patrycja. Korepetytor podaje mu więc zmyślone faktu o pisarzu. W rezultacie uczeń kompromituje się podczas zawodów. Inny licealista, Kacper Wirecki, zamierza zostać aktorem. Zazdrości popularności Jackowi Kosmalskiemu. Kiedy rywal ogłasza, że weźmie udział w przesłuchaniach do szkolnego przesłuchania, nastolatek postanawia mu to uniemożliwić. Ośmiesza Jacka i postanawia zapłacić chuliganom, by go pobili. Wreszcie decyduje się sam zaatakować konkurenta.

Występują

Zobacz także

Ładuję...