Szkoła (510)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Jakub chce przeżyć inicjację seksualną. Kolega zamierza wynająć mu dziewczynę do towarzystwa... Dwaj gimnazjaliści szantażują Milenę. Sfotografowali ją z chłopakiem, z którym zdradziła ona partnera.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Jakub Kraska wciąż jest prawiczkiem, mimo że wkrótce skończy osiemnaście lat. Nastolatek postanawia to zmienić i zaprasza na randkę swoją przyjaciółkę, która od dawna się w nim kocha. Ona poznaje prawdę, co wywołuje u Kuby wyrzuty sumienia. Z pomocą przychodzi mu inny uczeń - chce wynająć dziewczynę do towarzystwa. Dwaj gimnazjaliści, Łukasz i Cezary, szantażują starszą koleżankę Milenę Bednarz. Udało im się sfotografować ją z chłopakiem, z którym zdradziła swojego partnera. Teraz nastolatkowie żądają od Mileny, by spełniała ich życzenia, w przeciwnym razie wyjawią Jarkowi prawdę. Jedno z kolejnych poleceń dotyczy rozebrania się.

Występują

Zobacz także

Ładuję...