Szkoła (511)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Marta chce wyznać Adrianowi, że jest w nim zakochana. Zmienia zdanie, gdy jego partnerka wraca ze stypendium USA. Licealistki Róża i Kinga ciągle się kłócą. Zaczynają donosić na siebie nauczycielom.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Licealistka Marta Dobrowolska zamierza powiedzieć Adrianowi Kubackiemu, że jest w nim zakochana. Zmienia zdanie, gdy wraca jego partnerka. Dziewczyna wyjechała na stypendium do Stanów Zjednoczonych. Marta sądzi, że nie ma szans u Adriana. Ten natomiast nie zdaje sobie sprawy, że ukochana go zdradza. Licealistki Róża i Kinga od jakiegoś czasu mieszkają razem. Ostatnio ciągle się kłócą. W złości Kinga wyjawia nauczycielce języka polskiego, że Róża nie przeczytała lektury. Chcąc się zemścić, ta druga donosi na koleżankę historykowi. Inni próbują pogodzić skłócone dziewczyny. Proszą ojca Kingi, by zabrał ją do domu.

Występują

Zobacz także

Ładuję...