Szkoła (507)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Gimnazjalistka Marysia prowadzi w szkole kampanię antynikotynową. Naraża się dwóm licealistkom, którym zabiera papierosy. Dziewczyny postanawiają się zemścić i wymyślają pewną plotkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Marysia prowadzi w szkole kampanię antynikotynową. Naraża się dwóm licealistkom, którym zabiera papierosy. Dziewczyny postanawiają się zemścić i wymyślają plotkę, że nastolatka kradnie, a następnie sprzedaje papierosy. Teraz Marysia musi wytłumaczyć się nauczycielce ze swojego zachowania. Inna uczennica gimnazjum, Melania Kruk, widzi jak koleżanka kłóci się ze starszym chłopakiem. Przekonana, że szkolny chuligan wyłudza od nastolatki pieniądze, postanawia jej pomóc. Uiszcza za nią część długu. Wkrótce druga z dziewczyn wymyśla pewien plan - zamierza udawać ofiarę, by otrzymywać od Melanii coraz większe sumy.

Występują

Zobacz także

Ładuję...