Szkoła (508)

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat

W skrócie

Weronika zakochała się w strażaku. Postanawia wywołać pożar w szkole, by go spotkać. Zuza uwierzyła w treść wiadomości, która zawierała tak zwany łańcuszek. Jest przekonana, że jej znajomy umrze.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Weronika Grabecka zakochała się w przystojnym strażaku, który prowadził szkolenie podczas lekcji. Próbuje go poderwać, ale mężczyzna nie jest zainteresowany. Nastolatka postanawia więc wywołać w szkole pożar i w ten sposób sprowadzić ukochanego. Kiedy przyjaciółka ją powstrzymuje, Weronika prosi o pomoc innego ucznia. Zuza Machnicka uwierzyła w treść wiadomości, która zawierała tak zwany łańcuszek. Jest przekonana, że jeden z jej znajomych może umrzeć. Zaczyna zwracać uwagę na to, co przydarza się ludziom wokół niej. Obwinia siebie za wszystkie ich nieszczęścia. Jej koleżanka, Melania Turek, postanawia zażartować z Zuzy. Koledzy pomagają jej upozorować własną śmierć w wyniku potrącenia przez samochód.

Występują

Zobacz także

Ładuję...