Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 465

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Pogotowie przywozi 15-letniego Rafała, który zatruł się spalinami. Matka znalazła go nieprzytomnego w garażu, gdzie siedział w samochodzie z włączonym silnikiem. Chłopak jest w ciężkim stanie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Pogotowie przywozi 15-letniego Rafała, który zatruł się spalinami. Matka znalazła go nieprzytomnego w garażu, gdzie siedział w samochodzie z włączonym silnikiem. Chłopak jest w ciężkim stanie i nie ma z nim żadnego kontaktu. Pacjent trafia pod opiekę doktor Anny Nowickiej. Odkrywa ona, że Rafał chciał schronić się w garażu przed własną matką. Na oddział trafia 25-letnia dziewczyna, która spadła z wysokości, łamiąc sobie obojczyk. Chciała wyznać miłość narzeczonemu siostry w dniu ich ślubu. Jest przekonana, że mężczyzna kocha swoją partnerkę, jednak on żeni się z przymusu. Narzeczona, pod wpływem matki, która chce, żeby jej córka miała bogatego męża, powiedziała mu, że jest w ciąży.

Występują

Zobacz także

Ładuję...