Teleman

Szpital | sezon 4 odc. 460

serial paradokumentalny Polska 2015-2016  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Karetka przywozi 20-letniego Jacka, który wpadł do kanału samochodowego w warsztacie i złamał nogę. Mechanik wraz z dziewczyną planowali doprowadzić do niegroźnego wypadku, by wyłudzić odszkodowanie.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na izbie przyjęć czeka 55-letnia Maria, opiekunka dwójki dzieci. Kobieta ma mdłości i źle się czuje. Kilka godzin wcześniej 11-letni wychowanek dolał jej do kawy płynu do robieniu baniek mydlanych. Jego 9-letnia siostra jest zapatrzona w chłopca. Pacjentka trafia pod opiekę dr Anny Nowickiej. Karetka przywozi 20-letniego Jacka, który wpadł do kanału samochodowego w warsztacie swojego wujka, u którego pracuje, i złamał nogę. Mechanik wraz z dziewczyną planowali doprowadzić do niegroźnego wypadku, by wyłudzić odszkodowanie na nowy samochód. Pacjentem zajmować się będzie doktor Michał Morawski.

Występują

Zobacz także

Ładuję...