07 zgłoś się | odc. 21-ost.: Przerwany urlop

serial kryminalny Polska 1987  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Kurt Rolson ma zabić w Polsce niejakiego Moderskiego, który jest szantażystą. Inna grupa szantażowanych wysyła do Polski w podobnym celu Zofię Gambetti. Rolson i Gambetti spotykają się.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Międzynarodowy morderca Kurt Rolson otrzymuje we Włoszech zlecenie specjalne. Ma zabić w Polsce niejakiego Henryka Moderskiego, który szantażuje swoich byłych chlebodawców. Inna grupa szantażowanych osób wysyła do Polski w podobnym celu Zofię Gambetti. Wysłannicy odnajdują człowieka, którego Moderski wynajął, by go udawał, Rolson dociera też do siostry Moderskiego. Wreszcie Rolson i Gambetti spotykają się. Kiedy odkrywają, że łączy ich wspólny cel, postanawiają działać razem. Torturami zmuszają Annę Moderską do ujawnienia, gdzie jest jej brat.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...