07 zgłoś się | odc. 4/21: 300 tysięcy w nowych banknotach

serial kryminalny Polska 1976  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Milicja tropi szantażystę, który żąda 300 tys. złotych od reżysera Sucheckiego. Porucznik Borewicz prowadzi śledztwo. W kręgu podejrzanych są m. in. kochanka filmowca, jego córka i syn.

Oglądaj w telewizji

Pt 23.02 20:10
TVP HDlogo
Nd 25.02 22:05
TVP HDlogo

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Milicja tropi szantażystę, który żąda trzystu tysięcy złotych od znanego reżysera, Sucheckiego. Grozi, że jeśli jego polecenia nie zostaną spełnione, ujawni kompromitujące artystę fakty. Porucznik Borewicz wraz z kolegami prowadzi w tej sprawie śledztwo. W kręgu podejrzanych są między innymi kochanka filmowca, jego córka, syn, kasjerka PKO oraz jej chłopak. Niebawem reżyser zostaje zamordowany, zaś złożony okup zabiera wyszkolony owczarek. Milicjantowi udaje się odnaleźć winnych, szukając ludzi, którzy mieli coś wspólnego ze szkoleniem zwierząt.

Występują

Twórcy

Zobacz także

Ładuję...