Szpital | sezon 11 odc. 780

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Nowicka przyjmuje na oddział niemowlę. Jest poparzone środkiem do udrażniania rur. Dochodzi do zatrzymania akcji serca. Pod opiekę Jarosza trafia 52-letni profesor. Został potrącony przez samochód.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Anna Nowicka przyjmuje na oddział dziewięciomiesięczne niemowlę. Jest poparzone środkiem do udrażniania rur. Do wypadku doszło, gdy dziecko znajdowało się pod opieką matki, studentki Akademii Sztuk Pięknych. Na co dzień maleństwem zajmuje się ojciec, który nie wie, że jego partnerka zamierza wyjechać na półroczne stypendium. W szpitalu dochodzi do zatrzymania akcji serca małego pacjenta. Pod opiekę doktora Wojciecha Jarosza trafia 52-letni profesor. Został potrącony przez chłopaka swojej córki. Ani on, ani jego żona nie mieli pojęcia, że jest ona w związku. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, jak wymagający są jej opiekunowie, dlatego nie opowiadała im o partnerze, który pracuje jako policjant. W szpitalu okłamuje rodziców, że mężczyzna jest lekarzem. Gdy sprawa wychodzi na jaw, on kończy ich związek.

Występują

Zobacz także

Ładuję...