Szpital | sezon 11 odc. 767

serial paradokumentalny Polska 2018  od 12 lat
zdjęcie

W skrócie

Ukrainka przywozi na oddział ratunkowy nieprzytomnego synka. Przemyciła go do Polski w walizce. Uciekała od męża - alkoholika i sadysty. Z kolei doktor Szewczyk przyjmuje 16- letnią złodziejkę.

Oglądaj w telewizji

Program archiwalny.

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Ukrainka przywozi na oddział ratunkowy nieprzytomnego synka. Przemyciła go do Polski w walizce. Uciekała od męża - alkoholika i sadysty, który znęcał się nad nią oraz nad dzieckiem. Kiedy kobieta dowiaduje się, że mężczyzna ją ściga, przerażona próbuje uciec razem z pociechą ze szpitala. Agresywny mąż Ukrainki pojawia się na oddziale. Próbuje siłą zmusić rodzinę do powrotu. Doktor Robert Szewczyk przyjmuje 16-letnią dziewczynę, która okradła sklep obuwniczy. Uciekała przed sprzedawcą i razem z nim wpadła pod samochód. Nastolatka, chcąc uniknąć kłopotów z policją, okłamuje go, że jest wychowanką domu dziecka. Oszukany osiemnastolatek zakochuje się w pacjentce, ale porzuca ją, gdy poznaje prawdę. Matka dziewczyny chce, żeby znowu się zeszli.

Występują

Zobacz także

Ładuję...